Mākslas zinātniece Inga Šteimane studijā aicinājusi Latvijas Arhitektūras muzeja vadītāju, mākslas zinātnieci Ilzi Martinsoni un tēlnieku, Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļas vadītāju Gļebu Panteļejevu, lai runātu par Uzvaras pieminekli un meklētu kultūras mantojuma pamatojumu šī pieminekļa palikšanai Rīgā.

Ilze Martinsone: "Ir divas lietas: ir piemineklis kā arhitektoniski māksliniecisks veidojums un ir otrs, kas tā pakājē notiek jau 30 gadus. Un man ir ļoti diferencēta attieksme pret abām šī jautājuma daļām. Pret 9. maija svinībām esmu bijusi visu šo laiku un man nav bijis saprotams, kā 30 gadu laikā var notikt okupācijas svinības šī pieminekļa pakājē, valstiski atļautas un vēl Rīgas pilsētas sankcionētas un materiāli atbalstītas."

Gļebs Panteļejevs: "Uz šo brīdi mēs esam zināmā mērā strupceļā: sliktāka brīža, lai pieminekli nojauktu, nav. To vajadzēja darīt vai nu uzreiz, deviņdesmito gadu sākumā, vai arī tagad mazliet jānogaida. Jo šobrīd pieminekļa nojaukšana nozīmētu vēl vienu dāvanu Putinam."