Kas skulptūru dara dzīvu? Šis ir viens no jautājumiem, ko gleznotājs Kaspars Zariņš uzdod raidījuma viesiem – diviem tēlniekiem figurālistiem Ginteram Krumholcam (1980) un Aigaram Bikšem (1969), kuriem aiz muguras daudzas personālizstādes, dalība starptautiskās kvadriennālēs, vides objekti, "Purvīša balvas" nominācijas.
Ja Ginters Krumholcs ir pārliecināts, ka skulptūru dzīvu padara meistarība, tad Aigars Bikše uzskata, ka tas ir skatītājs. Tiek runāts par plastilīna pilīm un cietokšņiem bērnībā līdz divu tonnu smagām figūrām šodien, par tēlnieka darba lēno procesu, kas piemērots domāšanai, un cilvēka ķermeņa skaistumu, par ekosistēmu un ārējiem apstākļiem, kuri ir svarīgi, lai gūtu atklāsmes sev.
"Viss atkarīgs no tā, ko vēlies pateikt un kādas izjūtas atstāt cilvēkiem," saka Aigars, bet Ginters uzsver precizitātes svarīgumu idejas ietvarā. Kā sabalansēt savu domu ar pasūtītāja vēlmi, bet kas liek skatītājos iekveldināt provocējošu domu? Arī par to risinās domu apmaiņa raidījumā.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X