Mākslas kritiķis Vilnis Vējš kopā ar fotogrāfi Viku Ekstu un baleta mākslinieku, horeogrāfu Antonu Freimanu ielūkojas Latvijas Nacionālajam baletam veltītajā izstādē "Mēģinājums", kas skatāma Latvijas Fotogrāfijas muzejā. 

"Gribēju veidot projektu, kur vēroju to, kas notiek, neiesaistos sarunās, netraucēju cilvēkiem darīt to, ko viņi dara," izstādes tapšanas procesu raksturo Vika Eksta. "Vide bija ļoti atsaucīga, es varēju nākt, kad man bija laiks un darīt to, kas man likās interesants. Kad vēroju baleta "Ņižinskis" tapšanu, man iznāca arī uzkāpt augšā, kur ir gaismu rampas, es diezgan daudz bildēju arī no šī augstā skatu punkta, ko iepriekš nekad nebiju darījusi."

"Manas vienīgās izstādē esošās bildes tapšana pēc nosacījuma bija statiska: biju noķerts brīdī, kad tikko beidzu mēģinājumu, kad esmu sasvīdis un noguris, man vairs nav spēka nekam un man nerūp nekas. Tieši to sajūtu šī bilde arī notvēra," stāsta Antons Freimans. "Bija fascinējoši, ka pirmo reizi no mums baleta māksliniekiem neprasīja tā īsti pozēt. Jo pie mums bieži nāk fotogrāfi, bieži fotografē mūsu ikdienu saviem projektiem, bet šoreiz bija pilnīgi cita pieredze."