Ciklā "Latvijas koncertzālēs" šovakar – ieraksti no kāda īpaša koncerta Rīgas Sv. Pētera baznīcā, ko šī gada 17. oktobrī, pēc gandrīz 100 gadu starplaika (!), šeit sniedza slavenākais un skaitliski iespaidīgākais – 70 dziedātāju vīru koris Orphei Drängar no Zviedrijas.

Kopš 2008. gada Orfeja kalpotājus vai Orfeja dēlus vada diriģente Sesīlija Rīdingere. Vairāk nekā 40 gadu, sākot ar 20. gs. vidu, šī kora mākslinieciskais vadītājs bijis Eriks Eriksons, bet pirms viņa – pazīstamais zviedru komponists Hūgu Alvēns.

Šobrīd koris, kas 2003. gadā ieguva Zviedrijas ”Gada kora” titulu, tiek vērtēts kā viens no profesionālākajiem un slavenākajiem vīru koriem pasaulē. Kora koncertā Rīgas Sv. Pētera baznīcā kora sniegumā, piedaloties arī Zviedru operdziedātājai Hannai Husārai, izskanēja Ūlas Jeilo, Marta Sāra, Veljo Tormisa, Žana Sibēliusa u.c.autoru kora darbi, bet koncerta pārsteigums un skaists kora žests Latvijas klausītājiem bija Raimonda Tigula speciāli korim pasūtinātā jaundarba pirmatskaņojums.

Radio ieraksta skaņu režisors – Normunds Slava. Koncertu vada kora runasvīrs Boriss Klangers, vispirms dodot vārdu Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktoram – Stefanam Eriksonam.