Vokālā grupa Anima Solla (vadītāja Mārīte Puriņa) 30. augustā Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā Rīgā pirmatskaņoja diriģenta, dziedātāja un komponista Max Roomsky (Maksims Ļaščenko) „Astoņas lūgšanas Dievmātei”. Teksta avots ir astoņas Sv. Damaskas Jāņa lūgšanas.

Dzirdēsim ne tikai dziedājumus, bet arī sarunu ar komponistu, kuru šī gada vasarā ierakstījusi "Klasikas" kolēģe Signe Lagzdiņa.

Max Roomsky: "Šajā garīgās mūzikas ciklā, kur katra daļa ir patstāvīgs skaņdarbs 6 balsīm, sastopas senie dziedājumi un mūsdienu mūzika. Asimetriskajā metroritmā veidotais, vienbalsīgais un vijīgais zīmju (знаменный) dziedājums veido gara dimensiju šajā cilvēka sarunā ar Dievmāti.
Manis veidotās variācijas, piebalsu un imitāciju polifonija, harmoniskie akordi veido papildu slāņus, kas ļauj no cita skata punkta ieraudzīt tīro zīmju dziedājumu, pievienojot tam cilvēka dvēseles emocionālo uztveri un ekspresiju.

Tas ir mūsdienu cilvēka dvēseles piedzīvojums - sastapšanās ar senās kristiešu pirmbaznīcas gara un ticības skaidrību.”


Max Roomsky ir diriģents, dziedātājs un komponists, dzimis Rīgā, kompozīciju studējis JVLMA pie Selgas Mences. 2019. gadā ieguvis maģistra grādu Dānijas Karaliskās Mūzikas akadēmijas programmā "Vokālā mūzika un vokālā pedagoģija", studējis arī Grācas Mākslu universitātē. Īpaša loma Max Roomsky darbībā ir pareizticīgo dziedājumiem. 2011. gadā viņš dibinājis un vada Rīgas pareizticīgo vīru kori, kas piedalās dievkalpojumos un īpašos baznīcas notikumos. Kopš 2012. gada vada Rīgas Ercenģeļa Mihaila pareizticīgo baznīcas kori.