18. septembrī koncertzālē "Latvija" divkāršā klaviermūzikas koncertā "Rudens darbi" muzicēja divi izcili pianisti – Vikija Čova (Vicky Chow) no Amerikas Savienotajām Valstīm un rīdzinieks, vairākkārtējs Lielās mūzikas balvas ieguvējs Reinis Zariņš.

Klāt bija arī Latvijas Radio 3 "Klasika" ierakstu mikrofoni, un šovakar klausāmies Vikijas Čovas sniegumu.

Programmā:

Džūlija Volfe (1958) - "Līdzjūtība" (Compassion, 2001)
Kerolaina Šova (1982) - "Gistavs Legrē" (Gustave Le Gray, 2012)
Tomeka Rīda (1977) - "Apraudot G. F., A. A., B. T., T. M." (Lamenting G. F., A. A., B. T., T. M., 2020)
Felipe Lara (1979) - "Netīras intonācijas" (#BlackLivesMatter) (Injust Intonations (#BlackLivesMatter), 2016)
Tanja Leona (1943) - "Rituāls" (1987)

Pazīstamā pianiste, ņujorkiete un kolektīva Bang On A Can All-Stars dalībniece Vikija Čova savu programmas izvēli ilustrē, atsaucoties uz komponistes Tanjas Leonas (Tania Leon) vārdiem, kas atrodami skaņdarbu Rituál pavadošajā komentārā: "Runa ir par liesmu, degsmi, kas mīt cilvēkos, kuri iedrošina citus, jo viņi otrā redz ko tādu, ko viņš pats neapzinās. Tā ir liesma, kas aizdedz ko jaunu. Apzinoties, ko visi esam piedzīvojuši, kam gājuši cauri pēdējā pusotra gada laikā, uzskatu, ka mums vienam otru ir jāatbalsta, jāiedrošina un kopā jāsoļo pretī labākām dienām. Par to runāju caur sevis izvēlētajiem skaņdarbiem, kurus atskaņošu Ventspilī, un ceru, klausītāji mani sadzirdēs."

Vikija Čova savā "Rudens darbu" programmā iekļāvusi komponistu Kerolainas Šo (Caroline Shaw), Felipes Laras (Felipe Lara), Tomekas Rīdas (Tomeka Reid) jau pieminētās Tanjas Leonas un Kristofera Čerones (Christopher Cerrone) skaņdarbus klavierēm.

Vikiju Čovu par izcilu sauc laikraksts The New York Times. Par "pianisti-monstru" viņu dēvē Time Out New York, bet kolēģi Rietumkrastā atļaujas Vikijai piešķirt "jaunās mūzikas jaunās zvaigznes" laurus (laikraksts Los Angeles Times). Tie gan ir tikai daži un publicitātes labad vieglāk citējamie mākslinieces vērtējumi, uzsver koncerta rīkotāji. Daudz skaļāk runā viņas milzu mīlestība pret mūziku un instrumentu un jau kopš agras bērnības piemītošās darbaspējas sava talanta izkopšanā.