11. janvārī Lielajā ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Gintars Rinkēvičs aicināja uz romantiskās mūzikas vakaru, kura pirmajā daļā Johannesa Brāmsa monumentālo Vijoļkoncertu spēlē viešņa no Nīderlandes Simone Lamsmā, bet otrajā daļā likts simfoniskais superhits – Dvoržāka simfonija “No Jaunās pasaules”, kurā indiāņu un afroamerikāņu mūzikas iespaids sintezējas ar paša komponista iespaidiem, dzīvojot un strādājot Ņujorkā.

Nīderlandes vijolniece Simone Lamsmā ir kritikas un publikas slavēta klasiskās mūzikas pasaules personība, kuras repertuārā ir vairāk nekā 60 vijolkoncertu.

Beidzamos gados Simone uzstājusies ar Klīvlendas SO, Čikāgas SO, Stokholmas Karalisko filharmonisko orķestri, Karalisko Concertgebouw orķestri, Roterdamas FO, Somijas Radio SO, Francijas Radio FO, BBC Philharmonic, Heses Radio SO, Orchestra Sinfonica Nazionale della RAI, Honkongas FO u. c.

2017./2018. un 2018./2019. gada sezonā Simone debitē ar “Ņujorkas filharmoniķiem”, Detroitas SO, Hjūstonas SO, Sandjego SO, Pitsburgas SO, Milvoki SO, “Oslo filharmoniķiem”, Leipcigas MDR orķestri, Basku Nacionālo orķestri, Sidnejas SO u. c.

Simone Lamsmā regulāri pirmatskaņo jaundarbus, toskait beidzamās sezonās viņa spēlēja solo Mateisa de Ro (Roo) koncertā Amsterdamas Concertgebouw un Mišela van der Ā (Aa) Vijolkoncertā ar Lionas Nacionālo SO.

Viņa muzicējusi ar tādiem diriģentiem kā Jāps van Zvēdens, Vladimirs Jurovskis, Nevils Meriners, Janiks Nezē-Segēns, Juka Peka Saraste, Endrū Deiviss, Jiržījs Belohlāveks, Edo de Vārts, Hannu Lintu, Lourenss Fosters, Roberts Trevinjo.

Simone daudz spēlē arī kamermūziku un uzstājas tādās vietās kā Londonas Vigmorzāle un Ņujorkas Kārnegija zāle.

Simone Lamsmā apguvusi vijolspēles pamatus Jehūdi Menuhina skolā pie Hu Kuņa un turpinājusi studijas Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā pie Hu Kuņa un Morisa Hasona.

Simone spēlē Stradivāri būvētu vijoli Mlynarski (1718), ko viņai dāsni aizdevis anonīms labdaris.

Gintars Rinkēvičs ir viens no izcilākajiem starptautisku atzinību guvušiem lietuviešu diriģentiem, kurš savulaik beidzis gan Pēterburgas, gan Maskavas konservatorijas. Lietuvas mūzikas un teātra akadēmijas profesors, Lietuvas Valsts simfoniskā orķestra dibinātājs (1988), mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Vairāku starptautisku sacensību, toskait Herberta fon Karajana konkursa laureāts. No 2007. līdz 2017. gadam Gintars Rinkēvičs bija Novosibirskas akadēmiskā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Kopš 2017. gada Liepājas SO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents.

No 1996. līdz 2003. gadam bijis Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents, no 2007. līdz 2009. gadam – galvenais viesdiriģents. Rinkēviča vadībā Rīgā tapuši tādi iestudējumi kā Mocarta “Burvju flauta”, Verdi “Traviata”, “Aīda”, “Nabuko” un “Masku balle”, Šostakoviča “Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta”, Vāgnera “Klīstošais holandietis” un citas, kā arī vairāki baleti. Divkārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts (1996, 1999). Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks