25. septembra vakarā pēc ilgākas gaidīšanas un plānošanas, Latvijā koncertu sniedza ievērojamā vijolniece Alīna Ibragimova. Šis koncerts tika pārcelts no 2020. gada izskaņas, un nu, orķestra 16. sezonai sākoties, to varējām baudīt Lielajā ģildē.

Programmā - Volfganga Amadeja Mocarta Serenāde stīginstrumentu orķestrim Solmažorā "Mazā nakts mūzika" KV 525, Serenāde Remažorā KV 320 ("Pasta radziņš") un Ludviga van Bēthovena Koncerts vijolei un orķestrim Remažorā op. 61.

Soliste Alīna Ibragimova ir starptautiski atpazīstamā kontrabasista Rinata Ibragimova meita. Viņa dzimusi Krievijā, bet jau mazotnē kopā tēvu un ģimeni pārcēlusies uz Londonu, kur Rinats kļuvis par Londonas simfoniskā orķestra vadošo kontrabasistu.

Alīnas repertuārs ir ārkārtīg plašs - viņa labprāt atskaņo mūziku no baroka laika līdz pat mūsdienu jaundarbiem uz vēsturiskā instrumenta vai modernās vijoles.

Vijolspēli viņa studējusi Maskavas Gņesinu mūzikas skolā un Jehudi Menuhina mūzikas skolā, kā arī Karaliskajā mūzikas koledžā pie Natašas Bojarskas, Gordana Nikoliča un Kristiana Teclafa.