Klausāmies trio Art-i-Shock atjaunotā sastāva (Guna Šnē (čells), Guntars Freibergs (sitaminstrumenti) un Agnese Egliņa (klavieres)) uzstāšanos "Rudens kamermūzikas festivāla" koncertā Spīķeru koncertzālē, 2023. gada 13. oktobrī.

Programmā:

  • Andris Dzenītis Nimbus čellam, klavierēm un sitaminstrumentiem (2013)
  • Pēteris Vasks Tokāta no "Partitas" čellam un klavierēm (1974, trio Art-i-Shock aranžija čellam, klavierēm un sitaminstrumentiem) un "Trīs skatieni / Trīsvienība" instrumentālam ansamblim (1979)
  • Platons Buravickis "Voltāža" čellam, klavierēm un bungu komplektam (2016)

Mūziķi koncertā piedāvā novērtēt Pētera Vaska senāk sarakstītus opusus, kuros jauna cilvēka degsme eksperimentēt lejas vienkop ar nobrieduša skatiena dziļumu. Art-i-Shock spēlē Pētera Vaska Tokātu un “Trīs skatienus” bezgalībā, kam brīvā pieraksta dēļ nekad nebūs divu vienādu lasījumu. Un Vaskam līdzās – komponisti, kas savulaik bijuši meistara mācekļi. Avotdzidras skaņas mijas ar trauksmainiem zibšņiem un izteiksmīgiem sitaminstrumentu solo Andra Dzenīša Nimbus skaņurakstā, Platona Buravicka “Voltāžā” atskaņas no kuģu remonta rūpnīcas savijas ar rokmūzikas jaudu un enerģisku apliecinājumu cilvēka radošajai dzirkstij.