12. augustā Mazajā Mežotnes pilī Pētera Vaska fonda rīkotā cikla "Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne" ietvaros izskanēja brīnumjauks koncerts: Latvijā bija ieradies izcilais Quatuor Akilone no Francijas, kurā pirmo vijoli jau gadu spēlē mūsu Magdalēna Geka, otrā vijole ir Elīze De Bendelaka, altu spēlē Perīne Gijemota-Manka, bet Lusī Merkata - čellu.

Programmā bija Šu Jī (Xu Yi) opuss Aquilone Lontano, Andra Dzenīša Ceturtā stīgu kvarteta "Iekšpus. Elīzijs. Ārpus" pasaules pirmatskaņojums, kā arī Pētera Vaska Otrais stīgu kvartets "Vasaras dziedājumi" un "Klusuma auglis". Tagad šo koncertu ieraksta formātā jebkurā ērtā laikā iespējams baudīt mūsu mājaslapā!

 

Par kvartetu Akilone

Stīgu kvartets Akilone tiek saukts par cilvēcīgu un muzikālu piedzīvojumu, kas radies 2011. gadā Parīzē. Kvarteta mentors ir Albana Berga stīgu kvarteta altists Hato Bejerle (Hatto Beyerle), kura vadībā jaunās mūziķes skolojās Eiropas kamermūzikas akadēmijā. Stīgu kvartets Akilone pārstāv ļoti poētisku mūzikas redzējumu un koncertos regulāri sasaista mūziku ar dzeju un literatūru. 2019. gadā režisore Kloē Perlemutere (Chloé Perlemuter) uzņēma par kvartetu Akilone dokumentālo filmu "Četratā vai nekā" (A quatre ou rien), kuru vairākkārt demonstrējusi arī Francijas televīzija. Cieša saikne ar publiku kvartetam ir ļoti svarīga, un tas regulāri sadarbojas ar organizācijām Les Concerts de Poche un Musethica, kas rīko koncertus slimnīcās, cietumos, imigrantu nometnēs un citās vietās, kur klasiskā mūzika ir reti sastopama. Kopš 2022. gada Akilone ir fonda Singer-Polignac Parīzē rezidējošais kameransamblis. Kvarteta pirmā vijole nu jau gadu ir latviešu vijolniece Magdalēna Geka, kura divreiz nominēta "Lielajai mūzikas balvai". Magdalēna muzicē uz Alesandro Galjāno 1734. gadā darinātās vijoles, kuru viņas rīcībā nodevis fonds Anima Musica.