18. maijā Zirgu ielas koncertzālē notika kamermūzikas vakars, kurā skanēja Santas Ratnieces jaundarbs "Uguns uz ledus", bet no klasikas zelta fonda - arī divu vecmeistaru jaunības opusi: Bēthovena Klavieru kvartets Domažorā un Brāmsa Otrais klavierkvartets Lamažorā. Kaut savstarpēji pazīstami jau labi sen, šajā programmā pirmoreiz kopā muzicēja vijolnieks Sandis Šteinbergs, altiste Andra Dārziņa, čellists Ēriks Kiršfelds un pianiste Herta Hansena. Koncertu vada Orests Silabriedis.

Koncerta idejas autore ir pianiste Herta Hansena, un izejas punkts programmas veidošanā bijis Johannesa Brāmsa Otrais klavieru kvartets Lamažorā. Līdzās tam – arī jauneklīgais Bēthovens, kā arī Santas Ratnieces jaundarbs, kuru sacerēt īpaši šim sastāvam Santu Ratnieci mudinājusi Herta.

Par klavierkvartetu Le feu sur la glace (“Uguns uz ledus”) Santa Ratniece raksta: “Mūzika mūs aizvedīs augstu Himalaju kalnos Tibetā, kur atrodas svētais Kailaša kalns. Tibetiešu valodā tas saucas Gangs Rin-po-che jeb dārgais sniega akmens. Skaņdarbu iedvesmoja uz šī kalna ziemeļu sejas vērojamā neparastā un neizskaidrojamā gaisma. Saulrieta laikā un dīvainā kārtā arī naktī kalns zaigo zeltā. Tā ir vizuāla ilūzija – gaisma parādās, izgaismo sniega un ledus klāto kalnu un atkal pazūd. Ar katru reizi gaisma pakāpjas aizvien augstāk un nosedz arvien lielāku laukumu. Kvarteta saliedētajā skanējumā mēs nespējam atšķirt, kur zelta mirdzums sastopas ar ledus mirdzumu un kur atspulgs no saulesgaismas atstaro pašas saules ugunīgo atspulgu ledū. Tie abi pretgaismojas viens otrā. Ar katru reizi vijoles melodija pakāpjas arvien augstāk un augstāk, līdz pāriet nerimstošās un asās klavierpasāžās – apžilbinošā spožumā.”