Mūsdienu kultūras forumā “Baltā nakts” 9. septembrī VEF Kultūras pils Lielajā zālē Orķestris “Rīga” Valda Butāna vadībā piedāvāja laikmetīgas mūzikas koncertu “JAUNS. 21. gadsimta mūzika”, kuras centrā bija Riharda Zaļupes simfonijas "Dievs. Mīlestība. Kalpošana" pirmatskaņojums.  Līdzās tai arī Nika Gothama "Bakhanālija”, kuras atskaņojumā orķestrim pirmoreiz pievienojās saksofonu kvartets "Atomos" (Arvīds Kazlausks, Aigars Raumanis, Roberts Martini un Rūdolfs Pēteris Rubenis), kā arī amerikāņu komponistu  Dana Vilsona un Ērika Vitekra darbi. Koncertu vadīja Liene Jakovļeva.

Rihards Zaļupe par jaundarbu: “Simfonijas žanrs pūtēju orķestra repertuārā man vienmēr ir bijis ļoti tuvs. Vēlējos rakstīt plašu un uz programmātismu vērstu skaņdarbu. It īpaši šajā ļoti trauslajā un sarežģītajā laikā, kur cilvēks tiek uztverts un traktēts pilnīgi jaunās kvalitātēs un savstarpējās attiecības piedzīvo sava veida renesansi.

Šajā lielformas skaņdarbā vēlos apzināt, manuprāt, trīs manus galvenos dzīves eksistenciālos principus un to mijiedarbību – Dievu, Mīlestību un Kalpošanu. Skaņdarbs ir tematiski balstīts uz trim izvērstām, taču savstarpēji neatdalāmām daļām, kuras minētas skaņdarba nosaukumā”.

Programmā:

Niks Gothams "Bakhanālija"
Dans Vilsons "Likt tumsai atbalsoties" / To Set the Darkness Echoing
Ēriks Vitekrs "Zirgs" / Equus
Rihards Zaļupe Simfonija "Dievs. Mīlestība. Kalpošana" (pirmatskaņojums)