Šī gada 25. februārī Dzintaru Mazajā zālē festivāla "Vīnes klasika" ietvaros solokoncertu sniedza pianists Daumants Liepiņš. Viņa izraudzītajā programmā līdzās tika likti divi vīnieši - laikabiedri Ludvigs van Bēthovens un Francis Šūberts.

"Bēthovena un Šūberta mūzika ir dvēseles mūzika, kas palīdz mums augt un pilnveidoties, tā tas ir noticis ar mani un tā tas notiek ar katru, kurš klausās šos šedevrus," gaidot koncertu, intervijā Signei Lagzdiņa pārdomās dalījās Daumants Liepiņš.

"Bēthovena 32 variācijas ir spožs un virtuozs darbs. Šūberta Sonāte klavierēm laminorā - skaņdarbs, kas izceļas ar savu trauslumu un traģiskumu, bet Šūberta Sonāte klavierēm Lamažorā - viens no viņa daiļrades nozīmīgākajiem klavierdarbiem."

Tāpat pianists uzsver: "Gatavojot šo programmu, es daudz domāju par to, kā notika mana iepazīšanās ar šiem abiem komponistiem. Bēthovens pie manis atnāca daudz vienkāršāk un ātrāk, ar savu skaidrību, tiešumu, kontrastiem un dramatismu, savukārt Šūberts prasīja laiku. Sākumā viņa mūzika mani mulsināja ar savu šķietamo vājumu, bezspēcību un gribas trūkumu, it kā padošanos liktenim, bet rokoties dziļāk Šūberta mūzikā, atklāju, ka viņa mūzikas atslēga slēpjas tieši šajā ievainojamībā, dvēseles atkailinātībā, kas viņa mūzikā ir ļoti bieži sastopama."

Programmā:

Ludvigs van BĒTHOVENS
32 variācijas par oriģināltēmu dominorā WoO 80 (1806)

Francis ŠŪBERTS
Sonāte klavierēm laminorā D 784 (1823)

Francis ŠŪBERTS
Sonāte klavierēm Lamažorā D 959 (1828)