Turnīra ideja vienmēr izrādījusies labs mārketinga paņēmiens, lai bez mākslinieciskās raisītu arī sportisku sacensības interesi, un kālab gan to neizmantot, ja runa ir par koncerta žanru, kas pēc savas būtības un priekšrakstiem ir muzikālā sacensība starp solistiem un orķestri?

Solistu lomā 9. novembra koncertā bija klavieru kvarteta Quadra mūziķi – pianists Rihards Plešanovs, vijolnieks Arvīds Zvagulis, altists Pēteris Trasuns un čellists Kārlis Klotiņš – gan četratā, gan trijatā, gan arī divatā, bet viņu sāncensis, kas patiesībā visos skaņdarbos bija vienkārši lielisks sabiedrotais – orķestris Sinfonia Concertante. Turklāt divu diriģentu – sava radītāja Andra Vecumnieka un sava šībrīža vadītāja Gunta Kuzmas vadībā.

Kā pirmskoncerta intervijā izteicās Andris Vecumnieks, Sinfonia Concertante un grupas Quadra koncertprogrammas pamatā ir novitātes un – klasiskās vērtības. Pirmās koncertā pārstāv pirmatskaņojums: 22 gadus vecā komponista Aleksandra Avrameca Koncerts klavieru kvartetam un stīgu orķestrim un skotu jaunās paaudzes skaņraža Bena Lunna pagāniskais opuss bringing in the sheaves… Savukārt klasiku – 20. gadsimta klasika: Bohuslava Martinū Concertino klavieru trio un stīgu orķestrim un Kurta Aterberga romantiskā Svīta vijolei un stīgu orķestrim, ar kuru arī sākam, mazliet pamainot oriģinālo koncerta programmu, un Aleksandra Avrameca Koncerta pirmatskaņojumu atstājot turpinājumam.

Ierakstā skan:

Kurts Aterbergs (1887-1974) - [Trešā] svīta vijolei un altam ar stīgu orķestri op. 19/2 (1917)
Aleksandrs Avramecs (2000) - Koncerts klavieru kvartetam un stīgu orķestrim (2022, pirmatskaņojums)
Bohuslavs Martinu (1890-1959) - Concertino klavieru trio un stīgu orķestrim H. 232 (1949)
Bens Lunns (Ben Lunn, 1990) - bringing in the sheaves… klavieru kvartetam un stīgu orķestrim (2020; veltījums klavieru kvartetam Quadra)