Otrajās Lieldienās "Klasika" aicina uz koncertu "Pavasara balsis", ko 4. aprīlī VEF Kultūras pilī festivāla Windstream ietvaros piedāvāja Orķestris "Rīga".

Pie diriģenta pults stājās Kaspars Ādamsons, kurš pirms koncerta intervijā "Klasikai" atzina: "Mums atkal ir iespēja sadarboties – gan profesionāli, gan muzikāli tas man vienmēr ir saistoši!"

 

Beidzamajos gados Ādamsons ar Orķestri “Rīga” sadarbojies vairākkārt. “Pirmo reizi pat grūti atcerēties, bet tās bijušas vairākas. Ja pērn bija Bernsteina jubilejas gads, kuru svinējām ar veselu programmu, tad šogad atkal esam atraduši pāris jubilāru. Stilistiskā ziņā tas, protams, ir citādāk, protams, nekā Bernsteins, tāpat bijusi programma ar Maestro Raimonda Paula mūziku un esam muzicējuši arī Rīgas Domā.”

Pavasarīgā programma ir ne tikai draiska – tajā ieaustas arī pārdomu noskaņas, “bet, protams, viss ir par un ap abiem jubilāriem – Supē un Ofenbahu, kā arī par un ap Štrausu - tēva un dēla - paveikto."

Koncerta programmā iekļauta 2019. gada jubilāru – komponistu Franca Supē, Žaka Ofenbaha, kā arī Johana Štrausa mūzika. Solisti - Inga Šļubovska-Kancēviča (soprāns), Laura Grecka (alts), Mihails Čuļpajevs (tenors) un Rihards Mačanovskis (baritons). Koncertu vada muzikoloģe Liene Jakovļeva.