Atgriežamies dienā, kad Latvijā iestājās astronomiskais pavasaris, tradicionāli sagaidīts ar Orķestra "Rīga" organizēto festivālu Windstream. Tā tklāšanas koncerts notika VEF Kultūras pilī 20. martā, kad īpašais viesis bija džeza mūziķis no Vācijas, multiinstrumentālists Stefens Šorns (Steffen Schorn). Viņš ir pazīstams kā zemo kokpūšaminstrumentu speciālists, saksofonists, komponists, diriģents un pedagogs, kurš sadarbojies ar visiem Vācijas Radio bigbendiem: WDR, NDR, HR un SWR un citiem starptautiski nozīmīgiem orķestriem un ansambļiem. 

Koncerta norisi vadīja Anete Ašmane-Vilsone, bet Radio ieraksta skaņu režisors – Modris Bērziņš.

Programmā:

- A. Pjacola „Ardievu, Nonīno” S. Šorna aranžējumā

- Dana Vilsons (Dana Wilson). Koncerts džeza trompetei ar orķestri

Solists - Kristians Kalva

- Stefens Šorns „Simfoniskās dejas" pūtēju orķestrim un džeza standartu aranžējumi.

 

Stefens Šorns pirmskoncerta intervijā stāstīja: Orķestris “Rīga” ir pūtēju orķestris, man ļoti patīk tā skaņa, jo esmu uzaudzis pūtēju orķestrī, spēlējot klarneti. Bet otrajā daļā dzirdēsim bigbendu – bass, bungas, ģitāra, un saksofoni, kā arī daži kokpūšaminstrumenti. Tie būs tie paši mūziķi, tikai viņu uzdevumi abās koncerta daļās atšķirsies. Programma būs jaukta. Atklājot Pavasara festivālu, nolēmu iekļaut Astora Pjacolas “Adios Nonino”, Dana Vilsona Trompetes koncertu, kam ir trīs daļas, kā arī Simfoniskās dejas no manas operas “Kamilla Klodēla” (Camilla Claudel). Sākoties koronas vīrusam, man izdevās realizēt senu sapni un pabeigt operu, ko veltīju ģeniālajai franču tēlniecei Kamillai Klodēlai, viņas dzīve bija traģiska. Šo operu arī ierakstīju un, tā kā tā ir tuva manai sirdij, izveidoju deju versiju pūtēju orķestrim. Līdzīgi kā Gēršvina “Vestsaidas stāsts”. Šis ir pavasara festivāls, un tam piederas gaiša mūzika. Kamillai Klodēlai patika daba, esmu no viņas iespaidojies, rakstot dejas.  

Otrajā daļā būs mana mūzika – džeza klasika un vēl pāris īpašu skaņdarbu, no kuriem gribētu minēt darbu “No kurienes tas nāk” – tas veltīts sirdssiltam cilvēkam, brazīļu mūzikas ģēnijam Ermeto Paskvālem, kurš sacerējis vairāk nekā desmit skaņdarbu, mēs spēlējām kopā 20. gadsimta 90. gados. Viņa mūzikā būs jūtama Brazīlijas daba, džungļi. Un tad vēl skanēs viena melodija – “Vēja acs”, kas veltīta vienai no pasaulē skaistākajām brigantīnām ar šādu nosaukumu – interesanti, ka pirms koncerta Rīgā biju uz kuģa un pēc nedēļas atkal kuģošu.