Turpinām klausīties Orķestra "Rīga" bigbenda un diriģenta Raita Ašmaņa sarūpēto koncertu "Šodien uzspīdēs saule", kas VEF kultūras pilī izskanēja 20. aprīlī. Laiks pienācis koncerta II daļai. Koncertā piedalās dziedātājas Sesila Vernī un Evilena Protektore, bet koncertu vada "Klasikas" kolēģe, muzikoloģe Anete Ašmane.

Koncertprogramma ir veltījums ASV komponista un aranžētāja Patrika Viljamsa (Patrick Williams, 1939–2018) veikumam mūsdienu bigbenda repertuārā. 

Orķestra “Rīga” bigbendam šajā programmā pievienojas pašlaik Portugālē dzīvojošā, Kotdivuārā dzimusī franču dziedātāja Sesila Vernī (Cécile Verny), kuru Latvijas publika iepazina pirms dažiem gadiem Ellai Ficdžeraldai veltītajos Jelgavas bigbenda koncertos R. Ašmaņa vadībā. Koncertā piedalās arī džeza dziedātāja no Latvijas Evilena Protektore. Dziedātājas atskaņo P. Viljamsa aranžētās Djūka Elingtona, Morgana Luisa, Herolda Ārlena, Fetsa Vollera dziesmas.

ASV komponists, aranžētājs, diriģents un pedagogs Patriks Viljamss ir Grammy un Emmy balvu laureāts un vairākkārtējs nominants, viņa daudzveidīgais veikums mūzikā nominēts Pulicera balvai, ASV kinoakadēmijas balvai “Oskars” un citām. Kolumbijas Universitātē skolotā komponista un diriģenta radošajā kontā ir mūzika vairāk nekā 64 mākslas filmām, 100 televīzijas filmām un 25 seriāliem, ap 30 izvērstas formas skaņdarbi un 19 mūzikas albumi. Vairāki Patrika Viljamsa bigbenda mūzikas ieraksti tiek uzskatīti par mūsdienu bigbenda repertuāra standartu. To vidū viņa izcilie džeza albumi “Threshold” (1973), “Tenth Avenue” (1986), kā arī “Sinatraland” (1998) – veltījums dziedātājam Frenkam Sinatram, kurš savu pēdējo mūzikas ierakstu “Duets” un “Duets II” tapšanā muzikālo vadību, aranžēšanu un diriģēšanu uzticēja tieši Patrikam Viljamsam. Būdams izcils aranžētājs un producētājs, strādājis ar virkni ievērojamiem vokālistiem: Maiklu Bublē, Džeku Džeksonu, Andrea Bočelli, Natāliju Koulu, Nīlu Daimondu, Gloriju Estefanu, Bārbru Streizandi, Moniku Mančīni un daudziem citiem.