31. martā Mazajā ģildē viesojās Norvēģijas Mūzikas akadēmijas pūtēju ansamblis un tā vadītājs Leifs Arne Pedersens. Programmā "Mocarta un Štrausa serenādes" skanēja Riharda Štrausa Serenāde Mibemolmažorā op. 7 un Volfaganga Amadeja Mocarta Serenāde Gran Partita Sibemolmažorā KV 361.

Ansambļa sastāvā muzicē arī divi klarnetisti no Latvijas - Madara Eleonora Mežale un Artūrs Perts, kurš Mocarta serenādē spēlēja basethornu: ""Šis ir skaņdarbs, kas no Mocarta repertuāra ir viens no man tuvākajiem – pirmoreiz dzīvajā izpildījumā to dzirdēju tieši Lielajā ģildē, kad muzicēja Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Gunta Kuzmas vadībā.

No klarnetista puses šo serenādi atskaņot ir nedaudz sarežģīti, jo nepieciešami divi basethorni, kas ir daļa no klarnešu ģimenes. Šo instrumentu Latvijā nav – vismaz modernajā veidā, un toreiz tos vajadzēja pasūtīt no ārzemēm. Bet Norvēģijas akadēmijā ir gan abi instrumenti, gan spēlētāji.

Norvēģijas Mūzikas akadēmijas pūtēju ansamblis ir gan patstāvīga, gan arī pastāvīga muzikāla vienība, jo tiek īstenota katru gadu. Profesors Pedersens šo ansambli vada jau daudzus gadus, diemžēl kovidlaikā nebija iespēju tik lielam ansamblim mēģināt – tajā muzicē 13 mūziķi un arī koncertu iespējas īsti nebija. Pirmo reizi šajā ansamblī Artūrs uzaicināts, kad studējis bakalaura programmas pirmajā kursā. Viņš nenoliedz, ka tā ir privilēģija – tajā muzicēt.

"Tiku tajā uzaicināts pirmajā kursā, un tas bija tiešām ļoti liels gods, jo tur pārsvarā spēlē tieši maģistranti - profesors izvēlas labākos, kas var pārstāvēt mūsu akadēmiju."