Klausāmies 14. februārī koncertzālē “Lielais dzintars” izskanējušo koncertu, kurā Liepājas simfoniskais orķestris diriģenta Risto Josta vadībā svinēja savu mīlestību pret mūziku, atskaņojot Bēlas Bartoka Koncertu orķestrim un Ludviga van Bēthovena Ceturto klavierkoncertu. Pie klavierēm – ukraiņu pianists Nikita Burzaņica, kurš 2023. gadā Jāzepa Vītola VIII Starptautiskajā pianistu konkursā ieguva 3. vietu un Liepājas Simfoniskā orķestra simpātiju balvu.
2022. gadā mūziķis saņēma Bēthovena medaļu par izcilu Bēthovena mūzikas interpretāciju. Koncertā Nikitas lasījumā skanēs Bēthovena Ceturtais klavierkoncerts, un Bēthovenam bija veltīta arī saruna ar "Klasiku".
Koncerta sākumā skan "Svētku uvertīra", ko no Igaunijas atveda noklausīties šī vakara diriģents Risto Josts. Heino Ellers mūsu pusē ir maz pazīstams komponists, taču viņš ir igauņu simfoniskās mūzikas pamatlicējs – vijolnieks, komponists un pedagogs, kurš izskolojis daudzus komponistus, tajā skaitā arī visā pasaulē plaši pazīstamo un iemīļoto Arvo Pērtu.
Ludviga van Bēthovena Ceturtais klavierkoncerts tiek uzskatīts par vienu no poētiskākajiem un liriskākajiem klavierkoncertiem mūzikas vēsturē, kur solista partija izceļas ar introspektīvu, dzejisku raksturu un emocionālu atvērtību.
Savukārt Bēlas Bartoka “Koncerts orķestrim” ir viens no 20. gadsimta izcilākajiem orķestra darbiem, kas apvieno tautas mūzikas elementus ar modernisma izteiksmes līdzekļiem. Tapis laikā, kad Bartoks bija spiests emigrēt no Ungārijas, skaņdarbā atspoguļojas gan ilgas pēc dzimtenes, gan pārdomas par kara postu, cilvēka gara spēku un tautas brīvības alkām. Skaņdarbs arī atgādina, ka pat vissmagākajos apstākļos cilvēks nezaudē savu cilvēcību un rod iemeslu priekam.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.







Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X