„Manus skaņdarbus spēlējuši tikai paši labākie mūziķi”, tā savā 80. jubilejas koncertā, kas notika 5. janvārī Zirgu ielas koncertzālē, atzina komponiste Maija Einfelde. Domubiedru, atskaņotājmākslinieku izlolotajā koncertā skanēja mūzika, kuru izvēlējusies pati komponiste. Tā pārsvarā ir no 1970. līdz 1990. gadam tapusī kamermūzika, kas pēdējos gados koncertos nav skanējusi.

Šādā jubilejas reizē neiztikt bez koncerta vadītāja, un tas šoreiz ir mūzikas apskatnieks Orests  Silabriedis, kurš aicināja uz sarunu komponisti Maiju Einfeldi, poēmas ‘’Aizvestie” pirmatskaņotāju dziedātāju Luizu Andruševiču, un meistarīgi ieskicē katra skaņdarba saturisko esenci. Raidījumā dzirdams arī "Neatliekamās sarunas" fragments ar flautisti Ilonu Meiju un pianisti Hertu Hansenu, tajā mūziķes stāsta par koncerta ideju un Maijas Einfeldes mūzikas patiesumu un spēku.

Koncertā piedalījās: Ieva Parša – balss, Ilona Meija – flauta, Guntis Kuzma – klarnete, Artūrs Šults – mežrags, Arvīds Zvagulis – vijole, Ivars Brīnums – vijole, Pēteris Trasuns – alts, Ēriks Kiršfelds – čells, Herta Hansena – klavieres.

Programmā:

„Romantiskas dziesmas” balsij un klavierēm (1980, Alberta Ločmeļa dzeja)

Etīde monologs “Rudenī” klarnetei solo (1989)                 

“Sērdieņu dziesma” flautai un klavierēm (1985)                   

“Džordāno Bruno sārts” balsij, mežragam, altam, čellam un klavierēm (1983, Paula Ērika Rummo dzeja Laimoņa Kamaras tulkojumā)                                 

“Pirms saules rieta” klarnetei, altam un klavierēm (1994), Voldemāra Einfelda piemiņai                                                                                                  

“Četras elēģijas” čellam un klavierēm (1976), Čingiza Aitmatova stāsta “Baltais kuģis” iespaidā

“Aizvestie” balsij, mežragam un stīgu kvartetam (1989, Kārļa Skalbes un Andreja Eglīša dzeja), veltījums 1941. un 1949. gadā uz Sibīriju izsūtītajiem                            

Sonāte flautai un klavierēm (2017)

 Un kā piedeva, mīļš Hertas Hansenas un Ērika Kiršfelda muzikāls sveiciens - Maijas Einfeldes bērnu dziesmas „Miega zilonis” pārlikums un improvizācija.