17. augustā Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" Dzintara Jurgelaiša kamerzālē festivālā "Rimbenieks" ar koncertprogrammu "Sapnis vasaras naktī" uzstājās vijolniece Madara Liepiņa un pianists Artūrs Liepiņš.

Pianists un komponists Artūrs Liepiņš (1995) dzimis Talsos, klavierspēli un kompozīciju apguvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Barata Dues mūzikas institūtā (Barratt Due musikkinstitutt) Oslo, Norvēģijā, kur iegūts maģistra diploms, diplomeksāmenā atskaņojot savu Pirmo klaviersonāti. Līdztekus tam praktizējies un mācījies pie pianistiem Jūlijas Mustonenas-Dālkvistas (Julia Mustonen-Dahlkvist) un Pablo Galdo (Pablo Galdo). Artūrs Liepiņš ir klasiskās mūzikas entuziasts, kurš vairākkārt īstenojis dažādus veiksmīgus un augstvērtīgus akadēmiskās mūzikas koncertus un citus kultūras un mākslas projektus, ilggadēji sekmējis Ziemeļkurzemes akadēmiskās mūzikas dzīvi.

Vijolniece Madara Liepiņa (1992) dzimusi Rīgā, mūziķu ģimenē un vijoli sākusi spēlēt sešu gadu vecumā. Studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur ieguvusi maģistra diplomu. Kopš 2017. gada pilnveidojas Itālijā pie vijolnieka Roberto Mutoni (Roberto Muttoni), kā arī asistē meistarklašu projektu "Maksims Jākobsens". Kā soliste un ar dažādiem kameransambļiem ir uzvarējusi vairākos konkursos Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Krievijā, Armēnijā un Itālijā. Ierakstījusi vairākus tiešraides koncertus Latvijas Radio 3 "Klasika" kopā ar savu brāli, pianistu Daumantu Liepiņu.

Programmā:

A. Dvoržāks Četri romantiski skaņdarbi op. 75
J. S. Bahs Ceturtā franču svīta Mibemolmažorā BWV 815
Dž. Tartīni Vijoļsonāte solminorā Didone Abbandonata
F. Šopēns Mazurkas op. 24
R. Šūmanis Trīs romances op. 94
L. van Bēthovens 12 variācijas par Se vuol ballare tēmu no V. A. Mocarta operas "Figaro kāzas" WoO 40