Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents Andris Vecumnieks Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" 22. aprīlī piedāvāja Vīnes klasiķa Volfganga Amadeja Mocarta un beļģu izcelsmes franču romantisma komponista Sezāra Franka mūziku.

Koncerta 1. daļā izskanēja V. A. Mocarta operas "Lūcijs Silla" uvertīra un Sinfonia concertante. Solisti - Mārtiņš Zālīte (oboja), Kārlis Catlaks (klarnete), Artis Zēns (fagots), Ingus Novicāns (mežrags), kuri ir ne vien šī orķestra koncertmeistari savu instrumentu grupās, bet kopā muzicē arī pūšaminstrumentu ansambļa Kurland Quintet sastāvā.

Diriģents Andris Vecumnieks:

"Šajā koncertsimfonijā instrumenti darbojas kā līdzvērtīgi partneri, un Mocarta prasme personificēt solistus, personificēt katru instrumentu un zināmā mērā pat piedāvāt tādu operiskās dramaturģijas, saspēles un teatralitātes noskaņu ir ļoti rosinoša."

Šogad aprit 200 gadu kopš Sezāra Franka dzimšanas, un Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Andra Vecumnieka vadībā šo nozīmīgo gadskārtu atzīmēja, atskaņojot viņa simfoniju reminorā.

Andris Vecumnieks: "Manuprāt, šis ir darbs, kas pelnījis daudz biežāku dzīvi un vietu uz mūsu skatuvēm, jo tā tiešām ir viena no romantisma simfonijas pērlēm, diemžēl nepelnīti piemirsta un mazāk spēlēta. Turklāt šogad tiek atzīmēta šī ļoti nozīmīgā franču komponista 200. dzimšanas diena.

Kas interesanti – lai gan pie Sezāra Franka absolūtiem šedevriem pieskaitāmi daudzi darbi, šķiet, vērtīgākais un varbūt pavisam maz zināmais ir viņa ērģeļmūzika.

Komponists pats ir bijis ērģelnieks, un, klausoties viņa orķestra mūziku un it sevišķi šo simfoniju, tas ir ļoti jūtams. Ērģeļu skaņa ir klātesoša, tā ir šīs simfonijas skaniskais pamats.

Un ne velti – ērģeles Sezāram Frankam noteikti nozīmēja daudz vairāk par vienkārši mūzikas instrumentu. Tās faktiski bija viņa dzīvesveids un domāšana."

Koncertu vadīja Dzintars Hmieļevskis.