Raidījumā "Latvijas koncertzālēs" piedāvājam Liepājas Simfoniskā orķestra koncertu, kas Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" notika pagājušā gada 11. decembrī.

Tovakar lieliem un maziem koncerta klausītājiem tika atgādināta Sergeja Prokofjeva muzikālā pasaka "Pēterītis un vilks”, stāstnieka lomai pieaicinot Liepājas teātra aktieri ar nesajaucamo un vīrišķi skarbo balsi, kas pa brīžam lika iesprakšķēties pat ieraksta mikrofonam - Egonu Dombrovski.

Bet muzikālo pasaku vakars sākās ar Džoakīno Rosīni uvertīru "Žagata zagle". Par drāmu ar sudraba karotes nozagšanu, lai atpestītu kalpones Ninetas tēvu - dezertieri, un šajā drāmā iesaistīta zaglīga žagata, kas no Ninetas tēva glābēju rokām izrauj sudraba monētu un uzlido augstajā tornī... Par spīti spraigajai notikumu attīstībai, opera (gandrīz vai pēdējā brīdī!) beidzas laimīgi. Tikpat laimīgi, kā kādā 19. gadsimta Rosīni biogrāfijā aprakstītais uvertīras komponēšanas process, kad vēl dienu pirms operas pirmizrādes diriģents ieslēdzis komponistu operteātra La Scala augstākā stāva telpā, lai Rosīni tur, četru skatuves strādnieku uzraudzīts, uvertīru pabeigtu... Apsargu pienākumos bijis katru Rosīni aizpildīto nošu lapu izmest pa logu, lejā stāvošajam nošu pārrakstītājam, lai pēdējais to varētu operatīvi nokopēt. Un mūsdienās tieši uvertīra operai "Žagata zagle", atšķirībā no pašas operas, kas tiek iestudēta tikai ļoti, ļoti reti, kļuvusi par vienu no vispopulārākajām Džoakino Rosīni uvertīrām.

Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" spēlē Liepājas simfoniskais orķestris Kaspara Ādamsona vadībā, ieraksta skaņu režisors – Jānis Straume.