Pirmoreiz Latvijā, Lielās ģildes koncertzālē 2019. gada 13. martā uzstājās Camerata RCO – unikāls kameransamblis, kura sastāvā ir Karaliskā Concertgebouw orķestra mūziķi. Katrs no viņiem - izcila personība mūzikas jomā un lepojas ar bagātu radošo pieredzi.

Programmā bija Antonīna Dvoržāka "Čehu svīta" op. 39 (1879) un Franča Šūberta Oktets Famažorā D 803 (1824), bet koncertu vadīja Liene Jakovļeva.

2009. gadā vairāki orķestra mūziķi, kuri vēlas paplašināt savu izpildītājmākslinieku repertuāru, realizē kameransambļa izveides ideju. Turpinot spēlēt orķestrī, viņi rada Camerata RCO, kur bauda pilnīgu radošo brīvību gan repertuāra, gan koncertu norises vietas izvēlē, turklāt sadarbojas ar izciliem pasaules mūziķiem.

Camerata RCO daudz koncertē kā Nīderlandē, tā ārzemēs, ansamblis ir uzstājies Ņujorkā, Minskā, Tokijā, Seulā, Vīnē, Romā un Madridē. Tam ir rezidences Spārndamā un Dordrehtā, kā arī festivālā Amfiteatrof Levanto (Itālijā).

Ansamblis Camerata RCO ir ierakstījis vairākus kompaktdiskus (Korelli, Mocarts, Mendelszons, Ravēls), pēdējo no tiem – Mālera 9. simfoniju pārlikumā kameransamblim – talantīgā spāņu diriģenta Gustavo Himeno vadībā.

Kolektīvu raksturo nevainojams mūzikas stils, kas ikvienu koncertu pārvērš emocionāli piepildītā sarunā ar klausītājiem.

Karaliskais Concertgebouw orķestris ir viens no izcilākajiem pasaules orķestriem, tajā pulcēti daudzu pasaules valstu pārstāvji.

Pirmo reizi Concertgebouw orķestra 130 gadu ilgajā vēsturē tagad tajā spēlē arī Latvijas mūziķe Santa Vižine, kura turklāt darbojas arī Camerata RCO sastāvā – arī viņa piedalījās kameransambļa koncertā Rīgā.