No 5. līdz 11. septembrim Rēzeknē un Lūznavas muižā notika festivāls “Baroka mūzikas dienas Rēzeknē”, kuru centrālā tēma šogad bija Šveices mūzika un šveiciešu komponista Gaspara Frica 300. dzimšanas diena.c

Kā veltījums komponistam 10. septembrī GORA Mazajā zālē izskanēs arī kamermūzikas koncerts “Daudz laimes dzimšanas dienā, Gaspar!”, kurā Lenka Torgersena (baroka vijole, Čehija), Ieva Saliete (klavesīns) un Ilze Grudule (baroka čells) atskaņoja gan Frica darbus, gan arī viņa itāļu un čehu kolēģu - Frančesko Antonio Bonporti, Františeka Bendas un Františeka Jirāneka - mūziku.

Lenka Torgersena vijoļspēli apguvusi Pilzenes konservatorijā un Prāgas Mūzikas akadēmijā. Pēc studiju beigšanas 1998. gadā viņa pievērsās spēlēšanai uz baroka vijoles. No 1999. – 2003. gadam viņa pilnveidoja savu spēli Schola Cantorum Basiliensis Bāzelē pie Kjāras Bankīni. Lenka Torgersena ir starptautiski atzītā ansambļa Collegium Marianum pirmā vijole, no 1999. – 2012. gadam viņa bija arī apvienības Collegium 1704 koncertmeistare.