Atgriežamies Latvijas Radio kora, arfistes Ievas Šablovskas un diriģenta Sigvarda Kļavas koncertā „Gaisma” 4. novembrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, kas veltīts Latvijas Radio kora draugam un domubiedram Uģim Brikmanim (1956-2018).

Nu jau finiša taisnē nonākušais gads bijis Latvijas Radio korim un tā galvenajiem diriģentiem – Sigvardam Kļavam un Kasparam Putniņam - ļoti bagāts: ar  Pētera Vaska un domubiedru mūziku, Jāņa Ivanova vokalīzēm sadarbībā ar komponistu Imantu Zemzari un pianistu Reini Zariņu, pašu mājās pieminēts Mārtiņš Brauns un sumināts Georgs Pelēcis, ārpus Latvijas desmit koncerti aizvadīti Nīderlandē un Beļģijā, kori klausījušies Eiroradio tiešraidēs no Hāgas un no Kauņas, rudens pusē muzicēts Japānā, un tas vēl nebūt nav viss.

Bet arī Latvijā klausītāji ar īpašām gaidām 4. novembrī devās  uz Sv. Jāņa baznīcu, lai piedzīvotu Sigvarda Kļavas un Latvijas Radio kora izloloto programmu „Gaisma”. Tieši šāds nosaukums „ Gaisma”  – Llum – ir vienam no nesenākajiem Radio kora ieskaņotajiem un izdotajiem albumiem ar katalāņu komponista Ramona Umeta mūziku, kuras ievijums šajā astoņu komponistu radītajā gaismas ceļā arī bija viens no šīs programmas piedzimšanas impulsiem. 

Sv. Jāņa baznīcā šis vienotais ceļš plūda kā nepārtraukta gaismas straume, un tā tas izskan arī "Klasikas" vilnī.

 

Santa Ratniece (1977)"Gaismēna" (Lights and darks) no filmas "Dabiskā gaismā"*, – 2:47

Ramons Umets (Ramon Humet, 1968), Visents Santamarija II Camina endins ("Ej iekšup") no Llum ("Gaisma") – 6:04

Edgars Mākens (1977), Volts Vitmens The autumn sky ("Rudens debesis")*, – 10:38

Vensāns Gedimī (Vincent Ghadimi, 1968), Rabindranats Tagore Silent steps ("Klusie soļi")*– 7:02

Alfrēds Mamotenko (1970) Koliskova ("Šūpuļdziesma")* – 6:44

Juris Karlsons (1948)"Gaisma" – 7:09

Renāte Stivriņa (1985) "Gaisma. Mūžīgā" * -9:46

Pēteris Vasks (1946) Actus caritatis ("Žēlsirdības darbs"), Latvijas pirmatskaņojums – 5:37

Ramons Umets (1968) V Pau al Cor ("Mierpilnā sirds") no Llum ("Gaisma") – 10:06

Santa Ratniece (1977) "Pēcgaisma" (Afterlight) no filmas "Dabiskā gaismā"* - 5:00

*pirmatskaņojumi

5. decembrī mūs sasniedza ziņa, ka VSIA „Latvijas koncerti” rezidējošais kolektīvs  Latvijas Radio koris saņēmis Izcilības balvu kultūrā „Par izcilu sniegumu nacionālā un starptautiskā līmenī, īpaši atzīmējot kora veiktos mūzikas ierakstus, kā arī spilgto, augsti profesionālo koncertdarbību Eiropā un pasaulē, kas ļāvusi vairāku Latvijas komponistu skaņdarbiem nokļūt starptautiskajā mūzikas arēnā”. Sveicam kora māksliniekus, diriģentus S. Kļavu, K. Putniņu, administratores D. Bulu un I. Vilipsoni, VSIA "Latvijas Koncerti" direktoru G. Ķirsi!