Atgriežamies notikumos pirms gada Lielajā ģildē, kad Latvijas Radio 3 „Klasika” ar īpašu koncertu svinēja 25. jubileju!

Kopā ar uzticamajiem sadarbības partneriem Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģentu Andri Pogu veidotajā programma dzirdējām „Klasikas” dažādo skaņu spektru – no Vīnes klasikas līdz neakadēmiskajai mūzikai, no hrestomātiskiem opusiem  līdz pirmatskaņojumiem.

Godinot Ludviga Bēthovena 250. dzimšanas dienu, vijolniece Elīna Bukša atskaņoja komponista skaisto Romanci Famažorā, bet pianists Daumants Liepiņš izvēlējās atskaņot Franča Lista virtuozo Pirmo klavierkoncertu.

Kā parasti „Klasikas” jubilejas reizēs atšķīrām kādu aizmirstu latviešu mūzikas lappusi – spožs deviņu džeza instrumentālistu ansamblis (Latvijas Radio bigbenda solisti) kopā ar orķestri atgādināja par 70. gados tapušo Ģederta Ramana Concerto leggiero

Komponists un pianists Raimonds Pauls spēlēja solo Jēkaba Jančevska apdarinātajos „Naktstaureņos”, , kā arī kopā ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu - Annas Veismanes instrumentēto skaņdarbu „Ērģeles naktī”.

Koncertu ievadīja Latvijas pirmatskaņojums – bulgāru komponistes Dobrinkas Tabakovas fanfaras „Orfeja komēta”, kas ir veltījums Eiroradio 50. jubilejai. Vakaru noslēdza svinīgais Fināls no francūža Kamila Sensānsa „Ērģeļu simfonijas”.

„Klasikas” jubilejas vakaru vadīja Gunda Vaivode un Orests Silabriedis. Koncerta režisors - Roberts Rubīns, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Koncerta video ieraksts skatāms šeit.