16. jūlija vakarā Rīgas Domā izskanēja koncerts "Latviešu ērģeļkoncerts", kurā savus otros atskaņojumus (Rīgas Domā pirmoreiz) piedzīvoja Indras Rišes "Dzīves gadalaiki" (2020) un Jēkaba Jančevska Almost to Jelousy (2019), bet no aizmirstības tika celts arī Marģera Zariņa Otrais ērģelkoncerts "Triptichon", kas kopš tā radīšanas 1972. gadā klātienes koncertā, iespējams, nav atskaņots. Koncertā piedalījās Viktorija Majore (soprāns), Aigars Raumanis (saksofons), Kaspars Zemītis (ģitāra), Aigars Reinis (ērģeles), Vidzemes kamerorķestris un diriģents Andris Veismanis.

Polijā dzīvojošā komponiste un ērģelniece Rentāte Stivriņa šim notikumam radījusi Dubultkoncertu saksofonam un ērģelēm, kas kopā ar solistiem - Aigaru Raumani un Aigaru Reini -,  Vidzemes kamerorķestri un diriģentu Andri Veismani piedzīvoja pirmatskaņojumu.

Renāte Stivriņa: "Nosaukums jaunajam dubultkoncertam ērģelēm, altsaksofonam, sitaminstrumentiem un kamerorķestrim ir „Fēniksa atdzimšana”. Man jau sen bija vēlme uzrakstīt lielformāta jaundarbu - ērģeļkoncertu, kuru pati kā ērģelniece varētu arī izpildīt, pārbaudīt un būt šajā procesā. Kad Rīgas Doma mūzikas direktors Aigars Reinis piedāvāja ideju par dubultkoncertu, tas likās jauns izaicinājums, kuram piekritu. Doma par Fēniksu, par atdzimšanu manī jau ir diezgan sen. Es ilgu laiku domāju, kā katrs cilvēks individuāli un  sabiedrība tiek galā krīzēm un krīžu pārvarēšanu. Sevišķi tas bija aktuāli pēc pandēmijas.

Šis darbs būtu par vientulību un kritieniem, simbolisku ligzdas vīšanu. Mītiskais putns Fēnikss atdzimst, un, protams, viņa pacelšanās no pelniem, viņa lidojums un atgriešanās dzīvē arī ir idejiski šeit.

Koncertam ir četras daļas – „Vientuļie dialogi”, „Kritumi”, „Ligzdas vijumi”, „Spārni. Lidojums”. Šāds cikls izauga no sākotnējām trim daļām, bet bija nepieciešams sagatavot kontekstu, kādēļ kritiens notiek, un tā radās vēl ceturtā daļa, kuru liku kā pirmo – „vientuļie dialogi”, jo cilvēks tomēr vienmēr paliek pats ar sevi, un vientulības tēma man bija šeit ļoti būtiska."