19. septembrī koncertzālē "Cēsis" notika festivāla "Čello Cēsis" Gala koncerts, kurā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģentu Andri Pogu uzstājās divi izcili čellisti.

Solo Riharda Štrausa simfoniskajā poēmā “Dons Kihots” spēlēja vācu jaunās paaudzes čellists Maksimiliāns Hornungs, bet itāļu komponista Otorīno Respigi Adagio izskanēja Kristīnes Blaumanes interpretācijā.

Jaunais vācu čellists Maksimilans Hornungs strauji iekarojis starptautisko mūzikas skatuvi. Viņam raksturīga pārsteidzoša muzikalitāte, instinktīva stilistiskā noteiktība un muzikālais briedums. Mūziķi kā solomākslinieku aicina uzstāties tādi atzīti orķestri kā Londonas Filharmoniskais orķestirs, Pitsburgas Simfoniskais orķestris, Francijas Nacionālais orķestris, Čehijas Filharmoniskais orķestris, Vīnes Simfoniskais orķestris, Zviedrijas Radio simfoniskais orķestris, Bavārijas Radio simfoniskais orķestris un citi.

Kristīne Blaumane spēlējusi solo ar Latvijas orķestriem, Britten Sinfonia, London Soloists Chamber Orchestra, Londonas filharmonisko orķestri, Amsterdam Sinfonietta, Kremerata Baltica u. c. Kameransambļos sadarbojusies ar Īzaku Sternu, Gidonu Krēmeru, Jojo Ma, Juriju Bašmetu, Nikolaju Znaideru, Oļegu Maizenbergu u. c. Stīgu trio ASCH muzicējusi kopā ar vijolnieku Romānu Mincu un altistu Maksimu Risanovu, kā arī Trio Palladio kopā ar vijolnieci Evu Binderi un pianistu Reini Zariņu.

1999. gadā Kristīne kļuva par Amsterdam Sinfonietta čellu grupas koncertmeistari un strādāja šajā orķestrī līdz 2010. gadam. Kopš 2007. gada Kristīne ir Londonas Filharmoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistare. Mūziķe divreiz saņēmusi Latvijas Lielo mūzikas balvu (2005 un 2007).