27. janvārī koncertzāles “Cēsis” 10. jubilejas gadu atklāja Latvijas Radio koris ar patiesu notikumu iedvesmotu koncertstāstu "Vecais Tīss, vilkatis". Koncertstāsta ideja nāk no Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja Kaspara Putniņa, kurš  nejauši uzzinājis par Čikāgas Universitātes izdotu grāmatu par Veco Tīsu. Viņš to izlasījis, iepazinies arī ar Universitātes Mājas lapā publicēto tiesas prāvas protokolu un sapratis, ka materiāls ir tik interesants, ka ar to kaut kas būtu jādara! Koncertstāsta pamatā ir patiess notikums par to, ka pirms 333 gadiem notikusi  Cēsu apgabala tiesas sēde par kādu baznīcas apzagšanas gadījumu un kā liecinieks uz to uzaicināts vecs vīrs vārdā Tīss jeb Matīss. Tad, kad viņš sācis liecināt, iepriekšējo liecinieku uzvedība kļuvusi dīvaina. Uz tiesnešu jautājumu, kādēļ tik jocīga ir apkārtējo attieksme pret šo cilvēku, - atbilde bijusi, ka Tīss visu mūžu ir bijis Vilkatis un nekad to nav slēpis. Šajā brīdī tiesas process mainījis savu sākotnējo virzību uz iedziļināšanos paša Tīsa būtībā.

Mūzikas autori šim koncertstāstam, kurā piedalās ģitārists Matīss Čudars, sitaminstrumentālists Ivars Arutjunjans un Gunas Zariņas balss ar tiesas protokola un vecā Tīsa liecības tekstu, ir divi: Mārtiņš Viļums un Matīss Čudars. Viņu abu radītās mūzikas pasaules savstarpēji mijas un pārplūst viena otrā. Mārtiņa Viļuma skaņu dimensija skar cilvēku un dabas ritu, tābrīža realitāti, izpaužoties kopējās atmosfēras radīšanā, dabas skaņu elektroniskās atbalsīs un folkloras materiālu mūsdienīgā izmantojumā, savukārt Matīsa Čudara uzdevums bijis ilustrēt konkrēti Tīsa pasauli.

Koncertuzvedums veidots kā saruna ar veco vīru un tam par pamatu likts prāvas teksts, ko interpretējusi Guna Zariņa, mūziku jaundarbam komponējuši Matīss Čudars un Mārtiņš Viļums. Kopā ar Latvijas Radio kori uz skatuves bija sitaminstrumentālists Ivars Arutjunjans un ģitārists Matīss Čudars. Vēstījumu papildināja Friča Kalveļa videoprojekcijas.