Ciklā "Latvijas koncertzālēs" šoreiz klausāmies Rīgas Doma kora skolas jauktā kora un diriģenta Jurģa Cābuļa, kā arī aktiera Kaspara Znotiņa, Rīgas saksofonu kvarteta, ērģelnieces Kristīnes Adamaites, pianistes Ilzes Kalniņas, perkusionistu Martas Kauliņas un Ernesta Mediņa sarūpēto programmu Amao Omi jeb "Bezjēdzīgais karš", kas ieskaņota 12. maijā Torņakalna baznīcā.

Pirmatskaņojumu šī programma piedzīvoja pagājušā gada 3. septembrī, par to saņemot "Lielo mūzikas balvu 2021" kategorijā “Gada koncerts”.

Liktenīgais koncerta vēstījums un ideja – paraudzīties uz kara briesmīgo stihiju no drošas distances – šai reizē izskanēja jau no cita skatu punkta, jo notikumi Ukrainā tam pievienoja skaudru realitātes sajūtu.

Koncerta programmā bija iekļauti trīs komponistu - Pētera Vaska, Gijas Kančeli un Jēkaba Jančevska skaņdarbi. Koncertprogrammu papildināja saturiskajiem atzariem atbilstoši literārie darbi - Knuta Skujenieka dzeja un Gijas Kančeli opusu Amao Omi caurvijošie fragmenti no baltkrievu rakstnieces Svetlanas Aleksijevičas dokumentālā darba par Afganistānas karu "Cinka zēni", kurus lasa Jaunā Rīgas teātra aktieris Kaspars Znotiņš.

Programmā:

Pēteris Vasks, Imants Ziedonis "Tāds gaišums" un "Un pēkšņi tāds klusums" no cikla "Mīlas dziesmas"

Knuts Skujenieks "Velis"

Knuts Skujenieks Piecas miniatūras (fragments)

Pēteris Vasks, Imants Ziedonis "Kur biju?" no cikla "Mīlas dziesmas"

Knuts Skujenieks "Poga"

Pēteris Vasks, Imants Ziedonis "Tad apstājās laiks" no cikla "Mīlas dziesmas"

Knuts Skujenieks "Nebeidzamība"

Pēteris Vasks, Imants Ziedonis "Ne lapa nekustas" no cikla "Mīlas dziesmas"

Knuts Skujenieks "Komentārs"

Gija Kančeli Amao Omi / "Bezjēdzīgais karš"

Svetlana Aļeksijeviča Fragmenti no grāmatas “Cinka zēni”

Knuts Skujenieks "Vīna kalnā"

Jēkabs Jančevskis, Knuts Skujenieks, Ievas Lešinskas atdzejojums The Button / "Poga"

Knuts Skujenieks "Līdz kailai rokai"

Pēteris Vasks, Māte Terēze The Fruit of Silence / "Klusuma auglis"

Pirms mūzikas - Lienes Jakovļevas pirmskoncerta saruna ar diriģentu Jurģi Cābuli un kora dziedātāju Aleksandru Špicbergu.