Jānis Strazdiņš (bass), Dārta Paldiņa (soprāns), Gundega Krūmiņa (alts), Rihards Plešanovs (klavieres), Andis Klučnieks (flauta), Mārcis Lipskis (kontrabass), Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava Imanta Kalniņa 80. dzimšanas dienas koncertā VEF Kultūras pilī. Līdztekus mūzikai - Imanta Kalniņa stāsti par dzejniekiem.

Skan dziesmas, kas tapušas ar Ojāra Vācieša, Māra Čaklā un Broņislavas Martuževas dzeju. Dzejnieki  atšķirīgos Kalniņa daiļrades posmos  kalpojuši par māksliniecisku impulsu, iekšēju pasūtījumu, lai taptu paša komponista mūzika. Tiekšanās pēc skaistuma, mīlestība, dumpinieciskums, filozofiska vertikāle, poētiskas ilgas sasaista dzejas pasauli ar kalniņisko garu.

‘‘Domāju, ka dziesma ir vispilnīgākais mūzikas veidols. Mūzika pašos pamatos ir radīta dziedāšanai’’, tā Imants Kalniņš teicis grāmatā ‘‘Jauno mūzika’’. Dzirdēsim tādus skaņdarbus kā roka balādi ‘‘Septiņas skumjas zvaigznes’’, no kuras melodijas vēlāk izauga Ceturtā simfonija, ‘‘Es atnācu klusēdams’’, ‘‘Kur zvaigzne tā’’, ‘‘Marija, Aglonas mātei’’ un citus.