20. septembrī Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē notika komponista Alvila Altmaņa jubilejas autorkoncerts. Koncertā piedalījās Dita Krenberga, Agnese Egliņa, Guntis Kuzma, Pēteris Endzelis, Laura Grecka, Mārtiņš Zilberts, Mārtiņš Circenis, Diāna Ozoliņa, kā arī kameransamblis Altera Veritas. Pasākumu vadīja komponiste Anna Veismane. 

Jubilejas autorkoncertā tika akcentēti dažādos laika posmos sarakstīti instrumentālās un vokālās kamermūzikas darbi. 27 gadi šķir Sonata quasi stilizatta (1993) no autorkoncerta intrigas - “Koncertskaņdarba” flautai un klavierēm, kuru pirmatskaņoja Dita Krenberga un Agnese Egliņa. Obojas sonātē komponists spēlējas ar baroka laikmetam raksturīgajiem štrihiem un melismiem, un baroka līniju attīsta arī Hommage a Bach, kurā izmantoti J.S. Baha mūzikas citāti un baroka laikmeta mūzikai raksturīgi paņēmieni muzikālās domas attīstībai mūsdienu mūzikas kontekstā. Skaņdarbā “Trīs iespējamās noskaņās” balss tiek izmantota kā vēl viens instruments ansamblī un tikai 3. daļā mecosoprāns izdzied tekstu. Savukārt “Divertisments”, iespējams, visspilgtāk ataino komponista spēju pielietot džeza mūzikai raksturīgās idejas akadēmiskā koncertmūzikas kontekstā, demonstrējot katra instrumenta individuālo skanējumu un tehnisko meistarību. Skaņdarbs “Serenāde Fransuāzai” noskaņās aizved uz Franciju, tas ir veltījums franču rakstniecei Fransuāzai Sagānai.

Alvils Altmanis: “Flauta/alta flauta - tāda laba sasaiste ar mīļām, siltām atmiņām. Akordeons - tad jau bez tango neiztikt un tas ļoti pastiprinātu Fransuāzas smeldzīgo dzīvesprieku… Lai latviskā kokle skan kā ģitāra!”

Koncerta programmā:

Svīta "Muzikāli momenti" flautai un klavierēm (2020, pirmatskaņojums)

Dita Krenberga, Agnese Egliņa

Hommage a Bach klarnetei solo (2001)

Guntis Kuzma

Sonata quasi stilizzata obojai un klavierēm (1993, veltījums prof. R. Kalsonam)

Pēteris Endzelis, Agnese Egliņa

Amando (veltījums Jānim Matulim)

Jānis Matulis (klavieres)

"Trīs iespējamas noskaņas" mecosoprānam, klarnetei un klavierēm (1998)

Laura Grecka, Guntis Kuzma, Mārtiņš Zilberts

"Serenāde Fransuāzai" flautai, akordeonam un divām koklēm (2016)

Altera veritas - Andis Klučnieks (flauta), Artūrs Noviks (akordeons), Anda Eglīte, Ieva Mežgaile (kokles)

 (2018)

Dita Krenberga, Mārtiņš Circenis, Diana Ozoliņa, Agnese Egliņa

Koncertu vada Anna Veismane, sarunas ar komponistu A. Altmani un koncerta mūziķiem