27. decembrī Mazajā ģildē festivālā "Eiropas Ziemassvētki" uzstājās klavieru kvartets RIX, kas 2018. gadā svinēja savas darbības gadsimta ceturksni. Tā ir dažādās Eiropas valstīs dzīvojošu četru draugu un domubiedru grupa, kurā apvienojušies tā dibinātājs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, pianists Jānis Maļeckis Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistars Sandis Šteinbergs, Bergenas filharmoniskā orķestra altu grupas koncertmeistare Ilze Kļava un Tamperes filharmonijas orķestra čellists Reinis Birznieks.

Koncertā "Ziemassvētki sveču gaismā" tika atklāts ar Andra Baloža 2016.gadā komponēto darbu Folkoholistic, kuram autors veidojis divas redakcijas – pamatversija adresēta profesionāliem ansambļiem, savukārt atvieglinātā redakcija – topošajiem jaunajiem mūziķiem Kvarteta nosaukuma pamatā ir vārdu spēle, norādot uz tautas mūziku jeb folkloru un atkarību no tās.

Britu komponists Viljams Voltons pārstāv 20. gadsimta pirmās puses angļu komponistu paaudzi. 1919. gadā sacerētais Klavieru kvartets reminorā ir agrīns darbs. Kvartetam ir četras daļas un, iedziļinoties skaņurakstā, viegli saklausāmas kā Morisa Ravela impresionistisko melodiju atblāzma, tā arī Igora Stravinska stūraino ritmu pulsācija.

Programmas vainagojums - Johannesa Brāmsa Otrais klavieru kvartets Lamažorā op. 26.