11. martā Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē festivāla "Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2016" ietvaros klavieru kvartets Quadra aicināja uz muzikāli intriģējošu koncertu "Meistari un mācekļi", kuru ieskaņoja arī "Klasika". Koncerta 2. daļā klausāmies Madaras Pētersones opusa "Multiverss" pirmatskaņojumu un Andra Dzenīša opusu Lacrimae.

Kopš Pētera Vaska skolnieks Andris Dzenītis sevi spilgti pieteica kompozīcijā gan Latvijā, gan pasaulē, teju katrs viņa skaņdarbs ir bijis uzmanības vērts – vai tas būtu izvēlētais neparastais žanrs, instrumentu salikums vai mūzikas valodas novitāte. Viņš ir arī šīs koncertprogrammas idejas autors!

Savukārt Madara Pētersone, kura studējusi kompozīciju pie Andra Dzenīša, stāsta, ka jaundarba “Multiverss” ideja radusies, iedvesmojoties no teorijām par vairākiem vienlaicīgi pastāvošiem Visumiem un atklājumiem, kas tiek veikti kosmosa izpētes jomā. 

Klavierkvarteta Quadra sastāvā muzicē Sinfonietta Rīga un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi: Arvīds Zvagulis (vijole), Kārlis Klotiņš (čells), Pēteris Trasuns (alts) Rihards Plešanovs (klavieres).

Klausīties koncerta 1. daļu

Quadra par meistariem un mācekļiem raidījumā "Jāzeps"