40. dzimšanas dienā daudzpusīgo mūziķi – klarnetistu, aranžētāju, komponistu Jēkabu Nīmani sveicam ar viņa domubiedru kolektīva Jakob Noiman Festival Band 10. jubilejas koncerta ieskaņojumu VEF Kultūras pils kamerzālē koncertu ciklā Come prima 30. septembrī. Līdz ar Jakob Noiman Festival Band sastāvu, kurā ar klarneti, dziesmām un aranžējumiem pats Jēkabs, ar ritma balstu un krāsainām perkusijām Varis Piņķis un  Ernests Mediņš, ar trombonu Artūrs Bērziņš, ar vijoli Gidons Grīnbergs, flautu un balsi Andis Klučnieks, ar tubu Roberts Brants un pie klavierēm Uģis Krišjānis, muzicēja viesi  – trompetists Gatis Gorkuša, dziedātāja Iveta Jansone un Antras Dreģes vadītais vokālais ansamblis "Putni".

Jēkabs Nīmanis:

„Lai gan žanriski esam mazliet iestrēguši klezmera un Balkānu tautu mūzikas fāzē, pamanāmies veldzēties arī citos žanros. Žanru koncepcijā ir tikai viens kritērijs, - spēlēt to, kas tajā brīdī aizrauj.

Tā kā pats rakstu dziesmas, nekautrējos piedāvāt arī oriģinālkompozīcijas. Šajā koncertā piesakām savu desmitā gada eksistenci ar tādu kā retrospekciju. Mūsu eksistence nudien nav formāla, mēs pastāvam, jo spēlējam, tāpēc iespaidu un darbu, kurus vēlos rādīt, ir tik daudz, ka grūtākais ir atlasīt.”