16. augusta vakarā Doma laukumā ar koncertu "Pāri" vērienīgās simtgades svinības ieskandināja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija. "Klasika" šo skaisto koncertu aicina baudīt ierakstā.

Fotogaleriju aicinām skatīt šeit!

Pasvītrojot JVLMA bagātīgās tradīcijas un iezīmējot virzību uz nākotni, koncertā dots vārds diviem atšķirīgiem kolektīviem – Māra Kupča vadītajam JVLMA Baroka orķestrim un Dāvja Jurkas vadītajam JVLMA un Rīgas Doma kora skolas (RDKS) bigbendam.

Pirmajā daļā skan tādi senās mūzikas šedevri kā Georga Frīdriha Hendeļa Uvertīra no Svītas Nr.2 “Mūzika uz ūdens”, Morganas ārija no operas “Alčīna”, Džona Daulenda “Come again, sweet love doth now invite”, Johana Sebastiana Baha Badinērija no Svītas Nr.2, Johana Ādama Gillera duets no komiskās operas “Medības”, Johana Ādama Hillera kantāte “Ta simtaa Dzeesma” un citi.

Koncerta otrā daļa veltīta visjaunākajai latviešu džeza mūzikai, kuru autori ir JVLMA un RDKS mācībspēki. Līdz ar saulrietu izskan Madara Kalniņa “Calling for light”, “Speech day” un “Lec dārzā”, Kārļa Vanaga “Identitātes-Pārliecība” un “Around the World”, Gunāra Rozenberga “Linda”, Evilenas Protektores “Giving Up” un Viktora Ritova “Mysterious Story”.

Koncertā piedalās solisti no Latvijas un ārzemēm – Elīna Šimkus, Ilze Grēvele-Skaraine, Terēze Gretere, Monta Martinsone (soprāni), Rinalds Kandalincevs (baritons), Maija Kļaviņa, Kristīne Stumbure (traversflautas), Mauro Pinčaroli (lauta, Itālija), Kārlis Vanags, Indriķis Veitners (saksofoni), Madars Kalniņš (klavieres), Dominiks Višņausks (trompete, Lietuva), Evilena Protektore (vokāls) un Nefs Irizarī (ģitāra, Puertoriko). Koncertu vada Latvijas Nacionālā teātra aktieris Uldis Siliņš.