Latvijas Universitātes Lielajā aulā 7. decembrī ar koncertu "Laika upe" tika atzīmēta komponistes Selgas Mences 70. gadu jubileja no kormūzikas šķautnes. Pašas jubilāres, viņas skolotāja Paula Dambja un vairāku viņas skolēnu kormūzikas darbus atskaņoja Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" un diriģents, šī koncerta mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais.

7. decembris Latvijā atnāca sniegots, taču, kā jau bieži šādās reizēs, sniegam nesagatavojušies izrādījās daži atbildīgie dienesti, un, kaut arī Selgas Mences autorkoncerta radio ieraksts iepriekš tika saskaņots ar visiem saskaņojamajiem, nenotīrītā sniega dēļ Latvijas Radio ierakstu mašīnai Latvijas Universitātes tuvumā nebija iespējas atrast no sniega kupenām brīvu vietu. Tāpēc ieraksta izdarīšanai tika izmantots rezerves variants, kas diemžēl nenodrošināja pilnvērtīgu ierakstu ar jaukajām apsveikuma runām, uzrunām un arī maksimāli augstiem ieraksta kvalitātes standartiem.

Koncerts "Laika upe" bija veidots kā Selgas Mences, vairāku viņas audzēkņu un profesora Paula Dambja kora dziesmu savijums, "šo ekselento sabiedrību", citējot jubilāri, ļaujot izvēlēties Selgai Mencei pašai, izraugoties tieši kora mūzikā pamanāmākos un vairāk sasniegušos Selgas Mences kādreizējos audzēkņus: Ēriku Ešenvaldu, Platonu Buravicki, Eviju Skuķi, Jēkabu Jančevski, Marinu Vidmonti un Henriju Poikānu. Viņi visi savas skolotājas svētku vakarā paši bija arī klāt ne tikai ar saviem kora opusiem, bet arī mīļvārdiņiem.

Raidījuma gaitā – komponistu Artura Maskata un Evijas Skuķes iespaidi par šo koncertu un Selgas Mences personību, pausti recenziju raidījumā Post factum un arī ārpus tā.

Koncertierakstā skan:

Selga Mence – "Saule pina vainadziņu" / VAK "Latvija" Māra Sirmā vadībā, soliste – Samanta Bernāte-Dzene

Pauls Dambis – "Jūras dziesmas" ("Pūti, pūti, vēja māte", "Šodien saule tumša tek" un "Zvana Rīgā, Jelgavā" / solistes – Marika Austruma (soprāns), Zane Zilberte (alts) un Agneta Otaņķe (alts)

Selga Mence – "Lielā estrāde"

Marina Vidmonte – "Lietutiņš" / solo – Ieva Zvejniece (soprāns)

Selga Mence – "Ezera ainava ar nogrimušo baznīcu" / solo – Natālija Behma (soprāns), Oksana Nikitjuka (alts)

Evija Skuķe – "Mēness vokalīze" / solo – Vita Grīnhofa (soprāns), Irīna Mihailovska (soprāns), Oksana Nikitjuka (alts)

Selga Mence – Amor Vincit Omnia 

Platons Buravickis – "Lūgšana spēlējošai saulei" 

Jēkabs Jančevskis – "Tā ir mana dvēsele" 

Selga Mence – "Laika upe" (pirmatskaņojums) /  solo – Natālija Behma

Selga Mence – "Ik rītiņu sīkas rikšas"

Ēriks Ešenvalds – A Drop in the Ocean / solo – Samanta Bernāte-Dzene (soprāns), Natālija Behma (soprāns)

Henrijs Poikāns – "Sirsnīgs sveiciens dzimšanas dienā 

Radio ieraksta skaņu režisors – Normunds Slava. Un nu jau arī sveiciens komponistei Selgai Mencei nākamajā dzimšanas dienā, kas pienāks 12. janvārī!