No 6. līdz 10. jūlijam Rīgā, Siguldas novadā un Kurzemē - Ventspils, Kuldīgas, Talsu pilsētās un novados - notika Starptautiskais folkloras festivāls Baltica - Latvijā 12. reizi, bet kopš paša pirmā festivāla, kas notika Lietuvā 1987. gadā pagājuši jau 35 gadi. Festivāla Baltica galvenās norises parasti notiek brīvā dabā un brīvdabas estrādēs, bet daži īpaši iecerēti koncerti vienmēr notiek arī koncertzālēs. Šogad šāds bija tradicionālās daudzbalsības koncerts "Saskanēja man dziedot", kas bija iecerēts kā Latvijas bagāto daudzbalsības tradīciju apkopojums un demonstrējums. Tajā piedalījās 12 Latvijas folkloras un etnogrāfiskie ansambļi no Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales un Augšzemes, trīs mazākumtautību ansambļi, kā arī viesi no Lietuvas un Igaunijas. Koncerta programmu kopā lika etnomuzikoloģe Ilze Cepurniece, koncertu vadīja režisore Anna Slišāne.

Koncertā piedalījās: DZIEDĀTĀJAS NO SÕRVE SĀREMĀ, folkloras ansamblis LABINGIS no Viļņas, Viļņas Universitātes folkloras ansamblis RATILIO, autentiskās folkloras studija IĻJANSKAJA PJATŅICA, folkloras kopa GRODI, ģimeņu folkloras kopas "Berendejka" jauniešu grupa DAR, ģimeņu folkloras studija GARATAKA, Rīgas slāvu folkloras ansamblis KARAGOD, BĀRTAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS, Alsungas folkloras kopa SUITU VĪRI, etnogrāfiskais ansamblis GUDENIEKU SUITI, Iecavas folkloras kopas TARKŠĶI vecākā grupa un jaunākā grupa, Dobeles folkloras kopa LEIMAŅI, Jelgavas folkloras kopa DIMZĒNS, Medņevas folkloras kopa EGLE, UPĪTES ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS, Krustpils folkloras kopa RATI, Daugavpils folkloras dziesmu un deju kopu SVĀTRA, Siguldas folkloras kopa SENLEJA.

Festivāls Baltica šogad aicināja atcerēties folkloras kustības aizsākumu Latvijā, kas iezīmējās 80. gadu sākumā un kulminēja 1988. gada festivālā Baltica, kad, vēl atrodoties Padomju Savienības sastāvā, Rīgā publiski tika iznesti brīvās Latvijas sarkanbaltsarkanie karogi un skanēja tautu vienojošas patriotiskās dziesmas. Pirmoreiz Latvijā toreiz viesojās trimdas latviešu ansambļi "Vilcējs" no Zviedrijas un "Kolibri" no ASV. Klātesošajiem neaizmirstams ir 1988. gada festivāla koncerts Doma laukumā, kur piedalījās folkloras kopas "Skandinieki", "Līvlist", "Senleja", "Budēļi", "Vilcējas" un "Kolibri". Šī raidījuma izskaņā aicinām atgriezties 34 gadus senajā pagātnē.