29. aprīlī ar programmu "Leimane. Viļums. Grizē." noslēdzās Latvijas komponistu savienības rīkotais festivāls "Latvijas Jaunās mūzikas dienas", ko "Klasika" šovakar aicina izbaudīt ierakstā.

Programmā - franču komponista Žerāra Grizē monumentālā kamermūzikas opusa Vortex Temporum pirmatskaņojums Latvijā, kā arī divu latviešu komponistu - Mārtiņa Viļuma un Lindas Leimanes – darbu pirmatskaņojumi, kas, līdzīgi savam priekšgājējam, akcentē pārdomas par muzikālo laiktelpu.

Festivāla kodolu veidoja vairākas koncertprogrammas, kuru centrā ir kāds 20. gadsimta maģistrālais darbs, šedevrs, kas mainījis mūzikas attīstības ceļus – Stīva Reiha Piano Phase, Ģērģa Ligeti Otrais stīgu kvartets un Žerāra Grizē Vortex Temporum. Šie izcilie meistardarbi ir kļuvuši par iedvesmas avotiem latviešu komponistu jaundarbiem, tie kontekstualizē, atsaucas, meditē par šo centrālā darba poētiskajiem un tehnoloģiskajiem aspektiem.

Līdztekus mūzikai raidījumā iekļauta arī Ilzes Mednes saruna ar komponisti Lindu Leimani.

Raidījumā skan:

Žerārs Grizē (Gerard Grisey) - Vortex Temporum (pirmatskaņojums Latvijā)

Mārtiņš Viļums - The Stream of Disappearance (pirmatskaņojums)

Linda Leimane - Ray-bows (pirmatskaņojums)

Muzicē Agnese Egliņa (klavieres), Egija Veldre (flauta), Mārtiņš Circenis (klarnete), Liene Neija-Kalniņa (vijole), Ivars Brīnums (alts), Kārlis Klotiņš (čells), Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga un diriģents Normunds Šnē.