Klausāmies Amandīnes Beijēras (vijole) un Eiropas Savienības Baroka orķestra sniegumu Baha kamermūzikas festivāla atklāšanas koncertā, kas Mazajā ģildē izskanēja 13. novembrī.

Šoreiz klausāmies koncerta pirmjo daļu, kurā virknējas Žana Marijas Leklēra, Andrē Kamprā, Georga Mufata un Mišela Koreta mūzika.

Koncerta otro daļu "Klasikā" klausieties 11. decembrī.

13. novembrī Mazajā ģildē notika 18. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla atklāšanas koncerts, kurā uzstājās Eiropas Savienības baroka orķestris (EUBO) – jaunā Eiropas talantīgāko baroka mūziķu paaudze – ar izsmalcinātu franču baroka mūzikas programmu.

EUBO pulcējas mākslinieki no visas Eiropas Savienības, lai iegūtu muzicēšanas pieredzi pasaules izcilāko baroka mūzikas speciālistu vadībā, kuri audzina un iedvesmo jaunos mūziķus ar savu individuālo un harizmātisko vadīšanas un uzstāšanās stilu. EUBO mājvieta ir Antverpene, kur orķestris darbojas kā baroka izpildītājmākslas ekselences centrs. 2018. gadā mākslinieciskā vadītāja Larsa Ulrika Mortensena un divu viesdiriģentu – Bojana Čiciča un Amandīnes Beijēras – vadībā EUBO bija devušies Eiropas koncertūrē.

Starptautiski atzītā baroka vijolniece Amandīne Beijēra ir iekarojusi vadošo vietu baroka vijoļmūzikas interpretācijā. A. Beijēra regulāri uzstājas pasaules nozīmīgākajās koncertzālēs un baroka festivālos. Māksliniece dedzīgi vēlas izaudzināt jaunu baroka mūziķu paaudzi un realizēt to caur pasniedzējas darbu Portugālē un Schola Cantorum Basiliensis Šveicē.