Ciklā "Latvijas koncertzālēs" skan Gijas Kančeli mūzika džeza zvaigznes Lizas Kereselidzes un Xylem trio sniegumā. Šis koncerts 29. Liepājas starptautiskā zvaigžņu festivāla ietvaros Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" izskanēja 2021. gada 26. augustā.

Gruzijas meistara Gijas Kančeli ģēnijs spēcīgi iedvesmojis gan Xylem Trio mūziķus, gan uzlecošo Gruzijas džeza zvaigzni Lizu Kereselidzi. Viņa kopš bērnības dzīvojusies ar dižā komponista melodijām, un mūzikas studiju virzienā viņu virzījis pats meistars.

Sadarbībai ar Latvijas trio mūziķiem Lizu ieteica Gijas Kančeli dēls, un mēs ar interesi gaidījām, kāda būs šī sadarbība, kuras kodolā ir Xylem Trio teicamā saprašanās ar Kančeli melodijām.

Savulaik tapušo Xylem Trio albumu komponists novērtēja sevišķi augstu, elektroniskā vēstulē pauzdams sajūsmu par to, ka tā viņa mūziku neviens un nekad vēl nav spēlējis.

Programmā iekļautas Kančeli melodijas, kas komponētas teātra izrādēm un kinofilmām. Slavenākie numuri te ir dziesma no filmas "Mimino" un savulaik lielajā savienībā ļoti populārās teātra izrādes "Hanuma".