Ciklā "Latvijas koncertzālēs" - ieraksti no diriģenta Aleksandra Viļumaņa 75. jubilejas koncerta, kas Latvijas Nacionālajā operā izskanēja 2017. gadā.

Latviešu un Rietumeiropas komponistu operlappusēs - Egils Siliņš, Mihails Čuļpajevs, Laura Teivāne, Nauris Puntulis, Kalvis Kalniņš,  Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris Aleksandra Viļumaņa vadībā.

30. augusta lieljubilārs ir Maestro Aleksandrs Viļumanis. Viņam aprit apaļi un muzikāli piepildīti 80 gadi, kas iemūžināti skaņu ierakstos, portretraidījumos un uzšķiļas fenomenālās atmiņu epizodēs un enciklopēdiskos faktos, stāstot par jaunākiem un vecākiem kolēģiem, iestudējumiem, koncertiem un notikumiem.

Aleksandra Viļumaņa jubilejas gads vēl tikai sācies, un arī pēc šī vakara gūs turpinājumu "Klasikas" viļņos. Bet 30. augusta vakarā, vēlot dziedātāju iemīļotajam diriģentam radošo sparu un veselību, piedāvājam noklausīties ierakstus no  Aleksandra Viļumaņa 75. dzimšanas dienas koncerta, kas Latvijas Nacionālajā operā izskanēja 2017. gadā. Koncertā piedalījās Latvijas Nacionālās operas solisti, koris un orķestris Aleksandra Viļumaņa vadībā, un skanēja skaistākās lappuses no jubilāra iestudētajām latviešu komponistu operām, kā arī itāļu, franču un vācu operšedevri.

Programma

Prologs no Jāņa Mediņa operas „Uguns un nakts.” Laika veča lomā - Edgars Ošleja

Alfrēds Kalniņš. Fragmenti no operas "Baņuta": ievads, Daumanta dziedājums (dzied Kalvis Kalniņš) un Sēru maršs

Līgo dziesmu virkne.

Romualds Kalsons. Vīru koris, Ilzes un Krustiņa duets, Mikus tēva lūgšana no operas "Pazudušais dēls". Ilzes lomā – Laura Teivāne, Krustiņš – Mihails Čuļpajevs, bet Mikus tēvs – Nauris Puntulis.

Kārlis Marija Vēbers. Uvertīra operai "Burvju strēlnieks"

Lizjāra rečitatīvs un ārija. Solists – Egils Siliņš.

Intermeco no Rudžjēro Leonkavallo operas "Pajaci"

Žerāra Monologs no Umberto Džordano operas "Andrē Šenjē"

Votāna dziedājums no Riharda Vāgnera operas "Valkīra"

Silvas kavatīne no Džuzepes Verdi operas "Ernani"

Mefistofeļa serenāde no Šarla Guno operas "Fausts" (solists - Egils Siliņš)