Laiks raidījumam "Latvijas koncertzālēs", un šoreiz tajā atsauksim atmiņā koncertu, kas 22.maijā notika Dzintaru mazajā koncertzālē, piedaloties jaunajam vijoļvirtuozam Daniilam Bulajevam un vienai no temperamentīgākajām Latvijas koncertpianistēm – Agnesei Egliņai.

Tas bija otrais koncertsērijas "Brīvdienu mūzika" šīgada koncerts; - ierobežojumu laikā noticis bez klātienes publikas, toties ar kuplu tiešsaistes auditoriju kanālā ReTV, bet šovakar ar nelielu laika nobīdi to dzirdēsim arī "Klasikā".

No maza ķipara ar ceturtdaļvijolīti Daniils Bulajevs ir izaudzis par ļoti daudzsološu jaunu mūziķi, kas savos 17 gados šobrīd sevi jau pieteicis kā cienīgu līdzinieku, piemēram, vijolniekam Georgijam Sarkisjanam duetu koncertā, kas brīžam pat līdzinājās duelim, Lielajā ģildē februāra nogalē. Jau kopš bērna kājas un pusaudža gados viņš muzicējis kopā ar orķestriem Kremerata Baltica un "Maskavas virtuozi", "Zalcburgas kamersolisti", Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un citiem kolektīviem.

Ar Agnesi Egliņu uz vienas koncertskatuves 22. maijā Daniils kāpa pirmoreiz, ja neskaita abu kopīgo uzstāšanos Lielās Mūzikas balvas piešķiršanas ceremonijā, un šajā "Brīvdienu mūzikas" koncertā abu priekšnesumā izskanēja visai karstasinīga un vasarīga programma, kurā dominējošie bija dienvidnieciski ritmi un noskaņas: Pablo Sarasates dinamiskā spāņu deja Zapateado, turku pianista un komponista Fazila Saja Vijoļsonātes mūzika ar etno un džeza ritmu sakausējumu, Astora Pjacolas tango maģija miniatūrās Cafe 1930 un Nightclub 1960 no cikla "Tango vēsture".un Morisa Ravela koncertrapsodijas "Čigāniete" vilinošais aicinājums.

Drīzumā Daniila un Agneses duetu dzirdēsim vēl! Un tas būs 31. jūlijā, Dzintaru koncertzāles koncertā "Dzimuši Latvijā".