13. septembrī koncertzālē "Cēsis" festivālu "Čello Cēsis" atklāja amerikāņu čellistes Ešlijas Bāsgeitas un pianista Reiņa Zariņa koncerts "Laikmets" ar amerikāņu komponistu Eimijas Viljamsas, Kena Tomsona, Reiko Fitinga, Džeka Perlas un Martina Bresnika mūziku

Ešlija BĀSGEITA ir viena no pieprasītākajām mūslaiku mūziķēm. Viņu slavē gan kā jaunās mūzikas daiļrunīgu interpreti (New York Times), gan kā spožu čellisti vispār (The Washington Post), kura spēj savienot “saldrūgtu lirismu un negantus cirtienus” (New York Magazine).

Ešlijai Bāsgeitai patīk veidot dinamisku enerģijas apmaiņu ar publiku, un šīs ķīmijas radīšana ir Bāsgeitas muzikālās filozofijas pamatakmens. Ešlija dara visu iespējamo, lai pārkāptu slieksni, kur čells tiek uzskatīts par dziedamu instrumentu.

Ešlija Bāsgeita spēlē Bang on a Can All-Stars, kamermūzikas ansamblī HOWL un divos kameransambļos, ko pati līdzdibinājusi, – TwoSense un Bonjour.

2018. gada oktobrī viņa leģendārās apvienības Bang on a Can sastāvā uzstājās Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

Reinis Zariņš: "Ar Ešliju esam pazīstami jau kopš Jēlas universitātes laikiem, kad kopā studējot dažreiz šo to arī uzspēlējām. Kopš tā laika viņa ir izveidojusies par ļoti spilgtu un izteikti virtuozu laikmetīgās mūzikas nesēju pasaulē. Šķiet, ka Ešlijas čella prasmēm nav robežu, un arī pats instruments ir tikai daļa no viņas muzikālās izteiksmes. Manis paša fokuss nav vērsts tikai uz laikmetīgo devumu, tādēļ mūsu satikšanās festivālā "Čello Cēsis" ir kā solis viens otram pretī. Koncertā spēlēsim kopīgi izvēlētus skaņdarbus ar amerikānisku "garšu", kas kļuvuši par Ešlijas repertuāra nozīmīgu daļu, un spēcīgi uzrunā arī mani. Esmu laimīgs, ka Ešliju kā solisti beidzot var iepazīt arī Latvijas publika."

 

Koncerta prorgrammā:

Eimija VILJAMSA (Williams, 1969) Stop/Yield (2015)

Kens TOMSONS (Thomson, 1976) restless (2014)

Reiko FITINGS (Füting, 1970) Kaddish: The art of losing (2008)

 

Džeks PERLA (Perla, 1959) Persistence of the blues (2013)

Mārtins BRESNIKS (Bresnick, 1946) Prayers remain forever (2011)