No 23. līdz 25. augustam Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, norisinājās piektais mūzikas festivāls „LNSO Vasarnīca”. 24. augusta vakarā kopā ar LNSO pirmo reizi kā solisti uzstājās dāņu-latviešu atraktīvais pūšaminstrumentu kvintets Carion.  Blakus hrestomātiskajai Bēthovena „Heroiskajai” simfonijai izskanēja trīs jaundarbi – Carion triptihs. Ansambļa aicināti, jaundarbus radīja trīs komponisti no Zviedrijas, Dānijas un Latvijas – Brita Bīstrema, Andress Nordentofts un Andris Dzenītis.

Raidījumā arī vairākas intervijas – ar LNSO galveno diriģentu Andri Pogu, orķestra direktori Indru Lūkinu, ansambļa Carion mūziķi, klarnetistu Egīlu Šēferu un komponistu Andri Dzenīti.

Brita Bīstrema par kompozīciju Walking in the Shade („Staigājot paēnā”):

„Kad saņēmu šo pasūtinājumu, man ienāca prātā Dorisas Lesingas autobiogrāfijas 2.sējuma nosaukums – Walking in the Shade. Šāds nosaukums man šķita piemērots, jo manu kompozīciju aizēno, ja tā var teikt, divas vēl nezināmas daļas, bet arī tāpēc, ka pastaiga liek domāt par mieru.

Anderss Nordentofts skaņdarbu Weavings veltījis Baltijas valstu iedzīvotāju vienotībai un draudzībai, kuru simboliski iemiesoja cilvēku ķēde 1989. gadā. „Skaņdarbs līdzinās augšupejošai dejai. Vienu solo instrumentu nomaina nākamais. Beigās mazā flauta ir palikusi viena pati visā pasaulē… Un tai pieder pēdējais vārds”.

Andris Dzenītis par darbu Delta Returning („Deltas atgriešanās”):

„Upes no jūras nemēdz plūst atpakaļ pie to iztekām. Dzīvība, pārvarot pretstraumes un šķēršļus, atgriežas mājās. No lielā bezjūtu okeāna nākuši, pa sīkām pirmsjūras tērcītēm mēs saplūstam kopā vienā upē.

visdārgākajā un vissaprotamākajā upē. 1989.gada 23.augustā ļaudis Baltijas valstīs no Lietuvas līdz pat Igaunijai, sadodoties rokās, izveidoja dzīvu enerģijas straumi – „Baltijas ceļu”, kas deva apņēmību mums visiem no tuvuma un tāluma, no izkliedētas jūras deltas, atgriezties savas piederības dziļajā upē – mājās.”

 

Pūšaminstrumentu kvintets Carion (Dānija/Latvija): Dora Šereša (Dora Seres) – flauta, Egils Upatnieks – oboja, Egīls Šēfers – klarnete, Dāvids M.A.P.Palmkvists (David M.A.P.Palmquist) – mežrags, Nilss Andress Vedstens-Larsens (Niels Anders Vedsten Larsen) - fagots.