Ciklā "Latvijas koncertzālēs" laiks pienācis klarnetistes Annas Gāganes un Liepājas Simfoniskā orķestra koncertam diriģenta Gunta Kuzmas vadībā, kas 30. septembrī izskanēja Madonas Kultūras namā.

Programmā: Jozefa Haidna Uvertīra Remažorā Hob 1a:7, Volfganga Amadeja Mocarta Koncerts klarnetei un orķestrim Lamažorā KV 622 un Ludviga van Bēthovena Trešā simfonija Mibemolmažorā op. 55 ("Heroiskā").

Mocarta Klarnetes koncerts rakstīts viņa draugam Antonam Štadleram, kurš savulaik bija talantīgākais klarnetists Vīnē. Klarnetes koncertā apvienotas maigi liriskas pasāžas ar prasīgu virtuozitāti, un tas tiek uzskatīts par pirmo nozīmīgo skaņdarbu, kas rakstīts šim salīdzinoši jaunajam instrumentam, ko izgudroja 18. gadsimta sākumā.

Interesanti, ka šajā koncertā soliste ir klarnetiste Anna Gāgane, kura Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā izglītojusies pie diriģenta un klarnetista Gunta Kuzmas, kurš tagad ir Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents. Anna Gāgane guvusi gan panākumus starptautiskos konkursos, gan saņēmusi "Lielo mūzikas balvu 2018" kategorijā "Gada jaunais mūziķis".

Savā Trešajā ("Herosikajā") simfonijā Bēthovens atļāvies pārkāpt žanra robežas, iezīmējot pāreju starp klasicisma un romantisma laikmetu. Simfonija sākotnēji veltīta Napoleonam, vēlāk — cilvēka varonīgumam kopumā. 

Haidna Uvertīra Remažorā ir dzīvespriecīga un enerģiska, tā atspoguļo Haidna formas veidošanas un izteiksmīguma meistarību; vēlāk Haidns to izmantoja kā savas 53. simfonijas finālu.