17. oktobrī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” izskanēja Liepājas Simfoniskais orķestra koncerts ar Gunti Kuzmu pie diriģenta pults.

Koncertu ieskaņā -  Ludviga van Bēthovena uvertīra “Egmonts”, bet sadarbībā ar pianistu Andreju Osokinu tika atskaņos Sergeja Rahmaņinova Trešais klavierkoncerts.

Andrejs Osokins: ''Gunti Kuzmu es apbrīnoju gan kā diriģentu, gan kā skatuves partneri. Ar viņu pie diriģenta pults es vienmēr varu atļauties būt emocionāls. Savukārt

ar Liepājas Simfonisko orķestri mani saista atmiņas jau no agras bērnības, kad mans tēvs spēlēja Pianisma zvaigžņu festivālā.

Es vienmēr apbrīnoju šī orķestra prasmi tik meistarīgi un izjusti spēlēt tieši klavierkoncertu repertuāru. Tā ir liela māksla būt gan kopā ar pianistu, gan būt kā vienam veselam ar pianistu.”

Koncerta programmā bija arī pirmatskaņojums - pēc Liepājas Simfoniskā orķestra un Gunta Kuzmas ierosinājuma Juris Karlsons radīja svītu savam 2017. gadā tapušajam baletam "Antonija #Silmači", kas Latvijas Nacionālajā operā uzvests 2018. gadā. Balets veidots, iedvesmojoties no Rūdolfa Blaumaņa lugas "Skroderdienas Silmačos". Nepārtrauktā simfoniskā attīstībā svītā ir sakārtoti fragmenti no baleta abiem cēlieniem.