Andreass Bauers Kanabass (bass, Vācija) un Mārtiņš Zilberts (klavieres) koncertcikla "Kopā" noslēguma koncertā Mazajā ģildē 17. septembrī.

Koncerta programmā:

F. Šūberts "Atlants" no vokālā cikla "Gulbja dziesma" un "Ceļinieks" D 493

A. Dvoržāks Ūdensgara ārija no operas "Nāra" 2. cēliena

S. Rahmaņinovs Aļeko kavatīne no operas "Aļeko" un Prelūdija klavierēm Remažorā op. 23/4

Dž.Verdi Filipa II ārija no operas "Dons Karloss" 4. cēliena (atskaņojumā piedalās čelliste Dace Zālīte), Banko ārija no operas "Makbets" 2. cēliena un De Silvas ārija un kabaleta no operas "Ernani" 1. cēliena

K. Sensānss Trešā mazurka klavierēm op. 66

Š. Guno Mefistofeļa rondo no operas "Fausts" 2. cēliena un Mefistofeļa serenāde no 4. cēliena

K.M. fon Vēbers Kaspara ārija no operas "Burvju strēlnieks" 1. cēliena

Karls Lēve "Jūras gaisma"

F. Šūberts "Ceļinieka naktsdziesma" D 224

Alfrēds Kalniņš "Lēni viena zvaigzne iet"

Vācu bass Andreass Bauers Kanabass studējis Drēzdenes un Veimāras mūzikas augstskolās pie profesora Eižena Rabina un turpinājis studijas pie Paolo Barbačini Itālijā un Roberta Loida Londonā.

Kopš 2013. gada Andreass Bauers Kabanass ir Frankfurtes operas solists, kur viņa repertuārā ir tādas lomas kā Filips II, karalis Marks, landgrāfs Hermanis, Dālands, Eskamiljo, Zarastro u.c. Zarastro lomu “Burvju flautā” viņš interpretējis arī Berlīnes Valsts operā, Drēzdenes Zempera operā, Budapeštas festivālā un Malmes operā. Savukārt Zakarijas loma operā “Nabuko” viņam nesusi panākumus Sietlas operā, Leipcigas operā un Sasāri.

2016./2017. gada sezonā Andreass Bauers Kanabass debitēja Latvijas Nacionālajā operā ar Mefistofeļa lomu “Faustā” un Milānas La Scala ar basa partiju Mocarta “Rekviēmā”.

Andreass Bauers-Kanabass dziedājis arī Lionas operā, Tulūzas Théâtre du Capitole, Limožā, Modenā, kā arī Santjāgo operā Čīlē.

No 2007. līdz 2012. gadam Andreass Bauers Kanabass bija Berlīnes Valsts operas solists, kur Daniela Bārenboima vadībā viņš dziedāja tādas lomas kā Komandors „Donā Žuanā”, Faraons „Aīdā”, Titurels „Parsifālā” (iestudējumā ar Plāsido Domingo titullomā). Andreass dziedājis arī Publio lomu operā „Tita žēlsirdība” kopā ar Elīnu Garanču.

Andreass Bauers-Kanabass sadarbojies ar daudziem no mūslaiku izcilākajiem diriģentiem – Klaudio Abado, seru Kolinu Deivisu, seru Saimonu Retlu, Danielu Barenboimu, Ivanu Fišeru, Kristianu Tīlemanu, Andri Nelsonu, Filipu Džordanu, Ingo Mecmaheru un Gustavo Dudamelu.