"Mana dzīve pierādījusi, ka darbs - tā ir mana atpūta. Vienmēr to tā arī esmu uztvēris. Tas ir mans sirdsdarbs, ko daru ar visu sirdi un tas dod piepildījumu," - tā pirms dažiem gadiem intervijā Intai Pīrāgai atzinis maestro Edgars Račevskis, kuram vakar, 11. jūlijā, apritēja 85. gadskārta!

Starp citu, vai zinājāt, ka kordiriģents, pedagogs, komponists un Dziesmu un deju svētku virsdiriģents Edgars Račevskis savulaik gribējis būt traktorists, bet mamma viņu piespiedusi iet mūzikas skolā? To viņš atklājis sarunā ar Ievu Zeidmani.

Vēlot maestro labu veselību un mundru garu, "Klasika" šovakar piedāvā atgriezties 2016. gadā, kad Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē notika Edgara Račevska 80. dzimšanas dienas koncerts. Tā programmā dzirdējām gan latviešu kora klasiku, gan paša Edgara Račevska kora dziesmas, gan arī pirmoreiz kā ciklu atskaņoto Artura Maskata koncertu korim a cappella – "Gadalaiki", ko savulaik bija rosinājis Edgars Račevskis un kuram šis cikls arī veltīts!

Koncerta gaitā ieklausāmies arī koncerta vadītāja Oresta Silabrieža sarunās: gan ar pašu gaviļnieku, gan Latvijas Radio kora dziedātāju Ievu Ezerieti un arī komponistu Arturu Maskatu, ar kura "Gadalaikiem" koncerts tika iedziedāts.

Solista lomā - mežradznieks Arvīds Klišāns, dzied Latvijas Radio koris, bet diriģē pats jubilārs - ilggadējais šī kora vadītājs.

***